Sektörüm Dergisi Ağustos Sayısı Yayınlandı!

Elektrik, aydınlatma sektörünün yayın organı Sektörüm Dergisi’nin Ağustos sayısı, yayına ait sektörel haber portalı, Turkcell Dergilik, Dijital Basın, İssuu ve tüm sosyal ve dijital platformlarda yayınlandı.

Özet Bölümü

Kapakta Elbi Elektrik Yaz Kampanyası Yer Aldı

Yeni sayıda anahtar priz grubunun önemli yerli üreticisi ELBİ Elektrik, yaza özel bayii kampanyası konseptinde oluşturulan özel tasarımıyla kapakta yer aldı.

Yeni Ürünler Görücüye Çıktı

Yeni ürün kategorisinde Smart Elektromekanik; Havalı Tornavida ve Asacomtech; Türkiye’de üretimi ilk kez gerçekleştirilen Kompozit Kablo Tavası ürünü ile ön plana çıktı.

Elektrik Ve Aydınlatma Sektörü Teknik Makale ve Araştırma Dosyaları

Araştırma bölümünde endüstriyel kablolar başlığı, Maden kabloları ve Havalanı-Pist kabloları kategorilerinde incelendi. Ayrıca Ağustos sayısında kablo kanalına dair özel bir makale de bulunuyor.

Aydınlatma tarafında ise; Covid19 sürecinde yaşanan bilgi kirliliklerinin önüne geçmek amacıyla, UVC Lambalar konusu ele alındı.

ATMK Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sermin Onaygil’in video konferans olarak da sunulan özel çalışması olan; Covid 19 Döneminde UV-C Lambalar makalesi yayınlandı.

Yine aynı kapsamda, aydınlatma sektörünün ibresini çevirdiği yön olan İnsan Odaklı Aydınlatma üzerine, Prof.Dr. Banu Manav’ın teknik makalesi bulunuyor.

Yazarlar Sektöre Yön Veriyor

Derginin Genel Yayın Yönetmeni Nurşah Sunay; yeni sayıda, Yeni Medya bileşenleri ile kriz dönemlerindeki negatif etkinin nasıl azaltılabileceğini ele alıyor. Philips Kamu İlişkiler Müdürü Ahmet Soylu LED’in İcadı konulu makalesiyle okurlarıyla buluşuyor.

Kuzu Grup Şantiye Şefi Semih Çalapkulu’nun Akıllı Yapılar konulu makalesiyle yer aldığı yeni sayıda, Genco Uysal’ın Afrika Ülkeleri yazı dizisi kapsamında ele alınan son ülke ise Fildişi Sahilleri oldu.

Sektörden Haberler

Global yapı değişikliğine ilişkin kamuoyu açıklaması yayınlanan dergide ayrıca Signify’a ait UV-C Lambalar özel ürün grupları ve proje bilgileri de yer alıyor. Ağustos sayısında yer alan sektör haberleri ve içeriklerden diğer bazı başlıklar ise şöyle;