sektorum-dergisi-ikibinyirmiuc-subat-sayisi-yayinda

Sektörüm Dergisi Şubat sayısından herkese merhabalar,

Hızla başlayan 2023 yılı, yeni hedeflerin gerektirdiği yoğun çalışma temposunu beraberinde getirdi. Sektör devlerinin vakit kaybetmeden adımlamaya başladığı yeni yol haritasında gerçekleştirdiği yatırımlara, kurum içi eğitimlere ve projelere yer verdik Şubat sayımızda. Bu yıl mevsim normallerinin çok üzerinde seyreden hava sıcaklıkları ile anlamlı bir şekilde denk gelen “Enerji Verimliliği Haftası” elektrik ve aydınlatma sektörünün gündeminde her zamankinden daha çok yer aldı.

Dünya çapında artan “Yeşil Enerji” aktivizmine kayıtsız kalmayan yerli sanayicilerimiz üretim aşamalarındaki enerji maliyetlerini düşürmek üzere ciddi adımlar atmaya başladı. Öte yandan verimli enerjinin hem endüstriyel alanlarda hem de son tüketicilerin yaşam alanlarında yaygınlaşmasını destekleyen ürünler yoğun Ar-Ge süreçlerinin ardından kullanıma sunuluyor.

Atmosfere yeni emisyonlar eklememek adına ortaya atılan “Net Sıfır” hedefleri kapsamında ülkemizi birkaç adım ileriye götürecek elektrikli araç sektörü de elektrikli araç şarj istasyonları ve kabloları üreten ya da tedarik eden firmalar tarafından destekleniyor. Kurumsal ve bireysel çapta artan verimli enerji farkındalığının gelecekte daha temiz bir Dünya’da yaşamamıza sebep olmasını temenni ediyoruz.

Sektörü daha da ileriye taşıyacağını düşündüğümüz bir diğer gelişme de sanayi elektriğine gelen indirim haberi oldu. EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, sanayi elektriğine gelen %12 oranında indirimin Şubat ayından itibaren geçerli olacağını duyurdu.

Yılmaz, serbest piyasadaki elektrik tavan fiyatının 4200 TL/MWh’den 3650 TL/MWh’ye düşürüldüğünü açıkladı. Sanayi elektriğine gelen bu indirimin yakın zamanda son tüketiciye de yansıyacağı öngörülüyor.

Üretim maliyetlerini düşürmesi beklenen bu indirimin genel anlamda piyasaya da olumlu etki etmesi bekleniyor.

Son olarak Sektörüm Dergisi Şubat sayısında, her zaman olduğu gibi sektörün önemli oyuncularına yönelik gelişmeler sizleri bekliyor.

İş ortaklarımızın elektrik, aydınlatma, akıllı ev teknolojileri ve otomasyon sektörlerinde piyasaya sunduğu inovatif ürünlerin tanıtımından gerçekleştirdiği gurur verici sosyal sorumluluk projelerine, yerli üreticilerimizin katkı sağladığı önemli projelerden değerli paylaşımlar içeren röportajlara kadar birçok ilgi çekici içeriği sizler için derledik Şubat sayımızda.

Hazırlarken büyük keyif duyduğumuz Şubat sayımızı sizlerin de büyük bir keyifle okumanızı ve sektörde eşi benzeri bulunmayan indeksimiz içerisinde içerikten içeriğe kaybolmanızı umut ediyoruz.

Tüm Sektörüm Dergisi okurlarına başarılarla dolu, mutlu, mümkünse biraz da yağışlı bir Şubat ayı ve keyifli okumalar dileriz.

Sevgilerle.

Ecem Keskin 1997 yılında Hatay’da doğmuştur. Çocukluğundan itibaren Eskişehir’de yaşamaktadır. Ortaokul ve lise yıllarında takım sporcusu olarak kulaç attıktan sonra üniversite öğrenimi sırasında 3 yıl boyunca Osmangazi Üniversitesi’nde yüzme antrenörlüğü yapmıştır. Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nde tamamlamıştır. Mezun olduktan sonra küçük bir ajansta çeşitli markalara içerik tasarımı ve reklam planlama hizmetleri vermiştir. Ajans tecrübesinden sonra bir buçuk yıl boyunca elektrik/otomasyon alanında çalışma faaliyetleri yürüten bir markanın “Halkla İlişkiler ve Tanıtım Uzmanı” pozisyonunda ve e-ticaret ekibinde görev alarak sektöre girmiştir. Şimdilerde Sektörüm Dergisi editörü olarak çalışma hayatını sürdüren Ecem Keskin, hayallerini gerçekleştirmekle meşgul.