sektorum-derisi-2023-nisan-yayinda

Sektörüm Dergisi Nisan sayısından herkese merhabalar,

Başlarken tüm okurlarımıza birlik, beraberlik, barış ve huzur dolu bir Ramazan ayı dilerim. Ramazan aylarının anlamı ve maneviyatı henüz çocukken güzel duygular eşliğinde içimizde yer ediniyor. Bu ay herkes ekonomik durumu çok da iyi olmayan bireyleri daha fazla düşünecek, ibadetini en güzel şekilde yapmak için gün boyu sabırlı, hoşgörülü ve nazik olacak, elindekileri ihtiyacı olanlar ile paylaşacak…

Şubat ayında yaşadığımız deprem felaketinin etkileri hala sürerken, ülke olarak yardımlaşmaya ve birbirimizi daha fazla düşünmeye ihtiyaç duyduğumuz günlerden geçmeye devam ediyoruz. Bu zor günlerle aynı döneme gelen Ramazan ayının, acısını hep birlikte paylaştığımız deprem yaralarının sarılmasını hızlandıracağını ve birbirimizi daha fazla kucaklamamıza sebep olacağını umut ediyorum.

Öte yandan Nisan ayının başlamasıyla bu yıl biraz buruk da olsa bahar mevsimine tam anlamıyla girmiş bulunuyoruz. Baharın gelişiyle birlikte hızlanan inşaat sektörü, sezonsal hareketlenmeler ve artan onarım davranışları elektrik ve aydınlatma malzemeleri sektörlerini de yoğunlaştırmaya başladı.

Yılın ortalarına yaklaşırken artan fuar organizasyonları, yerli üreticilerimizin yurt içerisinde ve globalde sektör devleri ile bir araya gelerek göğsümüzü kabartmasına imkan sağlıyor. Sanayicilerimizin ortaya koyduğu yerli üretim elektrik, aydınlatma ve akıllı ev teknolojileri ürünlerinin fuarlarda gösterdiği başarıları ve imza attığı değerli projeleri her sayımızda olduğu gibi bu sayımızda da sizler için derledik.

Köşe yazarlarımızda bu ay sizler için uzmanlık alanları kapsamında birbirinden değerli makaleler hazırladılar.

Yeni köşe yazarımız Seda Kül, Elektrikli Araçlarda Şarj Sistemi konusuna tüm ayrıntıları ile değindi.

Semih Çalapkulu, Doğal Gaz isimli makalesi ile son yılların revaçta olan enerji kaynağını her açıdan inceledi.

Genco Uysal bu ay hepimizi birçok sektörümüzle ile iş birliği içerisinde olan Bulgaristan’a götürdü.

Kadri Demir, daha iyi bir kullanım deneyimi için Sosyal Medya Metrikleri’nin önemine dikkat çekti.

Yılmaz Caymaz bu ay Nöropazarlama yazı dizisine Nöropazarlama’da Satın Alma Davranışlarının Tespiti makalesi ile devam etti.

Hikmet Baydar, bugünlerde çok konuşulan Kentsel Dönüşüm Destek Paketi ve Ekonomiye Etkisi ile ilgili uzman görüşlerini aktardı.

Sizleri bu ay da Sektörüm Dergisi sayfaları arasında kaybolmaya uğurlarken; her anıyla içinize sinen, mutlu, huzurlu, üretken ve sağlıklı bir Nisan ayı dilerim.

Keyifli okumalar,

Sevgilerimle.

Ecem Keskin 1997 yılında Hatay’da doğmuştur. Çocukluğundan itibaren Eskişehir’de yaşamaktadır. Ortaokul ve lise yıllarında takım sporcusu olarak kulaç attıktan sonra üniversite öğrenimi sırasında 3 yıl boyunca Osmangazi Üniversitesi’nde yüzme antrenörlüğü yapmıştır. Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nde tamamlamıştır. Mezun olduktan sonra küçük bir ajansta çeşitli markalara içerik tasarımı ve reklam planlama hizmetleri vermiştir. Ajans tecrübesinden sonra bir buçuk yıl boyunca elektrik/otomasyon alanında çalışma faaliyetleri yürüten bir markanın “Halkla İlişkiler ve Tanıtım Uzmanı” pozisyonunda ve e-ticaret ekibinde görev alarak sektöre girmiştir. Şimdilerde Sektörüm Dergisi editörü olarak çalışma hayatını sürdüren Ecem Keskin, hayallerini gerçekleştirmekle meşgul.