schneider-electric-dunyanin-en-begenilen-sirketleri-2019-listesinde

Schneider Electric, Fortune tarafından belirlenen Dünyanın En Beğenilen Şirketleri 2019 listesinde geçen yılki yerini koruyarak elektronik sektöründe bu yıl da beşinci sırada yer aldı

52 sektörden en iyileri belirleyen listedeki yeriyle Schneider Electric, başarısını bir kez daha kanıtlamış oldu.

Enerji yönetimi ve otomasyonda dünya çapında uzman olan Schneider Electric, Fortune Dünyanın En Beğenilen Şirketleri 2019 listesinde geçen yılki yerini koruyarak beşinci sırada yer aldı. Liste, sektörlerinde en yüksek gelir elde eden ABD ve Fortune 500 şirketleri arasında yapılan anketlere dayanıyor. 3.750 yönetici, direktör ve analizcinin değerlendirmesi sonucu oluşan liste 52 sektörde en iyi performans gösteren şirketleri belirlemek için oluşturuluyor.

Listenin kriterleri ise şu şekilde; yenilikçilik, insan yönetimi, kurumsal varlıkların kullanımı, sosyal sorumluluk, yönetim kalitesi, finansal sağlamlık, uzun vadeli yatırım değeri, ürün ve hizmet kalitesi ve küresel rekabet gücü.

Ayrıca insan yönetimi kriterinde, Schneider Electric yüksek puan alarak elektronik sektöründe 3. sırada yer aldı. Bu başarılar şirketin sektörde her açıdan başarılı olduğunu kanıtladığı gibi sürdürülebilirliğe ve herkesin katılımına odaklanan inovasyon yönündeki çalışmalarını da gözler önüne seriyor.

Schneider Electric İnsan Kaynakları Başkan Yardımcısı Olivier Blum listede şirkete verilen yerle ilgili olarak şunları ifade etti; “Bu harika kuruluşlar arasında yer alıyor olmak bizi çok mutlu ediyor. Schneider Electric olarak amacımız herkes için yaşam, ilerleme ve sürdürülebilirlik amacıyla enerji ve verimlilik sağlamaktır.

Global bir şirket olarak inovasyonun gezegenimiz üzerinde olumlu bir etkiye sahip olduğuna, her yerde herkes için eşit fırsatlar yarattığına ve insanların enerjiden maksimum şekilde faydalanmasını mümkün kıldığına inanıyoruz.”

Schneider Electric sürdürülebilirlik ve eşitlik dair sektör listelerinde düzenli olarak yer alıyor. Şirket son olarak dünya çapında tüm sektörlerde cinsiyet eşitliğine dair eşsiz bilgiler sağlayan 2019 Cinsiyet Eşitliği Endeksine girdi.

Bunun yanı sıra kadınların kariyer gelişiminde eşit fırsatlara sahip olduğu çalışma alanlarının yaratılmasına yönelik inisiyatiflere vurgu yapan 2019 Catalyst Ödülünü aldı. Schneider Electric için bu ödüller, şirketin kapsayıcı bir kültüre olan güçlü bağlılığını gösteriyor ve sürdürülebilirliği teşvik eden ve uzun süredir devam eden çabalarını daha da ileriye taşımaya yönelik motivasyon sağlıyor.