schneider-electric-cisco-sertifikasi

•Böylece Schenider Electric, edge çözümlerinde daha fazla esneklik ve daha hızlı dağıtım için daha fazla seçenek sunuluyor.

•Ayrıca Schneider Electric IT partnerleri ve müşterileri için önceden test edilmiş ve kanıtlanmış sistem uyumluluğunu garanti ediyor.

Enerji yönetimi ve otomasyonda dünya çapında uzman olan Schneider Electric, EDGE Congress’te, Darbeye Dayanıklı Paketlemeye sahip APC NetShelter® SX için Cisco Birleşik Bilgi İşlem Sistemi (UCS) kabin kurulumu tamamlanmıi bir şekilde sevk sertifikasyonu’nun tek bir standart boyuttan tüm ürün hattını kapsayacak şekilde genişletildiğini açıkladı.

NetShelter SX ürün grubu, Darbeye Dayanıklı Paketlemesi ile önceden yapılandırılmış 13 SKU ve APC fiziksel altyapısının tamamı ile önceden entegre edilmiş Micro Data Center Xpress SX 24U ve 42U gibi konfigürasyon ve siparişe göre mühendislik fabrika süreçleri ile binlerce kişiselleştirme seçeneği içeriyor. Bu kapsamda tüm bu ürünlerin, Cisco UCS sunucuları ile birlikte önceden entegre edilmiş bir paket olarak dünya çapında gönderimi onaylandı.

Sertifikasyonun tüm ürün grubunu kapsamasına dair açıklama yapan Schneider Electric IT Bölümü’nden Dave Johnson “Bu sertifika müşterilerimiz için çok önemli çünkü milyonlarca dolarlık ekipman bulunan ürün sevkiyatının sertifikalandırıldığını garanti ediyor.

Schneider Electric olarak müşterilerimize birlikte, edge’in yapı taşları olan en yüksek kalitede birleşik çözümler sağladığımızdan emin olmak için Cisco’yla olan iş birliğimize önem veriyoruz” dedi.

Cisco UCS, birleşik altyapı alanında lider olarak biliniyor ve Cisco’nun Hyperconverged çözümü HyperFlex ile birlikte NetApp FlexPod, Dell | EMC VBLOCK, IBM VersaStack, Pure Storage FlashStack ve Microsoft Azure Stack için temel oluşturuyor. Sertifika ile bu birleşik altyapıların tamamı Darbeye Dayanıklı Ambalajlı APC NetShelter SX kabinlerinde nakliye edilebiliyor.

IT Kanal Partnerleri ve Sistem Entegratörleri için Yüksek Fayda

APC’nin sunduğu birleşik Mikro Veri Merkezi çözümü, IT kanalı iş ortakları için, entegrasyon süreci sırasında kutudan çıkarmaya, kurmaya ve yapılandırmaya gerek olmadığından değerli entegrasyon taban alanı ve zaman açısından tasarruf sağlıyor.

Bu kapsamda Tech Data Yakınsama ve Veri Merkezi Çözümleri Müdürü Maghen Hannigan, “Tech Data, APC NetShelter SX ürünleri için bu sertifikanın genişletilmiş olmasından ötürü oldukça heyecanlı çünkü test etme ve paketlemenin en yüksek kalite standartlarını karşıladığını kendi deneyimlerimizden biliyoruz. Bu, bize, kanal ortaklarımızın dağıtım süresi ve maliyetten tasarruf etmelerini sağlayarak birleşik veri merkezi çözümleri için sağladığımız değeri artırırken, gerçek bir uçtan uca çözüm oluşturma yeteneği veriyor” şeklinde konuştu.

APC Ürünleri, Uluslararası Güvenli Taşımacılık Derneği 3E Testlerini Geçti

APC’nin sunduğu Darbeye Dayanıklı Ambalajlı NetShelter SX, standart Uluslararası Güvenli Taşımacılık Derneği 3E testlerinin yanı sıra sıkı test prosedürlerine tâbi tutuldu. Cisco sertifikasını kazanabilmek için Schneider Electric, ekipmana yerleştirilen kuvvetleri ve NetShelter’in onları nemlendirme kabiliyetini ölçerek güvenilir nakliye sağlamak için test ve analizlere önemli yatırımlar yaptı.

Cisco UCS Ürün Yönetimi Kıdemli Direktörü Dan Hanson, “APC by Schneider, Micro Data Center çözüm alanında mükemmel iş ortağıdır. İş birliğimiz aracılığıyla, üstün esneklik, dayanıklılık ve her zamankinden daha hızlı dağıtım sağlayan dünya standartlarında edge ve IoT çözümleri sunma taahhüdümüzü güçlendiriyoruz” dedi.

Farklılaşan Müşteri İhtiyaçları için Çok Çeşitli Seçenekler

1 milyonun üzerinde satılan dünyanın en çok yönlü sunucu kabini olan NetShelter SX ürün ailesi, farklı müşteri ihtiyaçları için çok çeşitli yüksekliklere, genişliklere ve derinliklere sahip.

Örneğin; tesis dışı dağıtım uygulamaları için IT yöneticileri taban alanını daha uzun kabinler ile en üst düzeye çıkarmak için edge lokasyonlarında bir dolaba veya bir masanın altına sığabilecek bir kabine ihtiyaç duyarken, tesiste ise daha kolay erişim ve bakım için daha geniş dolaplar tercih edebiliyor.

Bu sertifika, NetShelter SX kabinlerinin Darbeye Dayanıklı Paketleme ile özelleştirilmesini de kapsıyor. Böylece müşteriler ve iş ortakları, gerekli APC aksesuarlarını entegre etmek veya kabinleri imza renklerde özelleştirmek gibi katalog dışı işlemler de yapabiliyor ve sertifikalandırılmış ürün yelpazesinden güvenle faydalanıyor.

APC şimdi, UCS garantisini geçersiz kılmadan, APC kabin altyapısında bir Cisco UCS’yi önceden entegre etmek ve nakliye etmek, ortaklar için uçtan uca bir çözüm ve son kullanıcılar için tak ve çalıştır deneyimi sunmak için daha fazla seçenek sunuyor. Aynı zamanda Yeniden Kullanılabilir Darbeye Dayanıklı Paketleme, güvenilir yükleme, taşıma, boşaltma ve dağıtım için 910 kilograma kadar IT ekipmanıyla donatılmış kabinleri koruyan endüstri nakliyat standardı ISTA 3E’yi karşılıyor.

Cisco ve Schneider Electric, bu çoklu çevreyi yönetebilme yeteneği için, EcoStruxure™ IT platformunu Cisco UCS yönetici entegrasyonu ile birlikte sağlıyor. Böylece veri yönetimini sadeleşiyor ve güç altyapısının görünürlüğü iki platform üzerinden tek bir cam panel ile sağlanıyor.

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.