BorsanGrup_stand_samsun
BorsanGrup_stand_samsun

Samsun’da 5 fabrikasıyla bölgenin en büyük sanayi grubu olan Borsan Grup, Karadeniz’in en çok ziyaret edilen fuarı 4. Yapı, İnşaat Malzemeleri, Tesisat, Isıtma, Soğutma, Havalandırma, Doğalgaz ve Teknolojileri Fuarı’na Borled, Borkonut, Habermedya ve Borpanel şirketleri ile katıldı.

Fuar boyunca Borsan Grup’un standı yoğun ilgi gördü. Fuarın resmi açılışının gerçekleşmesinin ardından Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murizoğlu, AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, iş adamları ve sanayiciler standı ziyaret ettiler.

Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez ile Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkan yardımcıları Hacı Ahmet Ölmez, Ahmet Şenocak ile Haber Medya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Necdet Uzun konuklarıyla yakından ilgilendi.

Samsun Valisi Osman Kaymak: “Borsan Grup bölgemizin medarı iftiharı”

Tüm yeniliklerin fuarlar sayesinde alıcısına ulaştığını belirten Samsun Valisi Osman Kaymak, “Tabii ki fuarı uluslararası katılıma da açmak zorundayız. Dünyayla rekabet etmeyi hedefe koymalıyız.

Samsun‘daki üreticilerimiz de bu yönde çalışmalarına devam ediyor. İnşaat sektörü Samsun için çok önemli bir alan. Umarız bu fuar, arkadaşlarımızın işlerini büyütmelerine ve örnek işler çıkarmalarını sağlayacak. Bu gelişmeleri görmekten gurur duyuyoruz. Türk müteahhitleri dünyanın her yerinde çok büyük projeler yapıyor ve büyük firmalarımız dünyanın lideri konumunda.

Borsan Grup da bizim medarı iftiharımız. Samsun ve Türkiye için yaptığı çalışmalar için tebrik ediyoruz. Allah işlerini daha çok geliştirsin. Bizim insanımızın çok iyi iş yapması, çok üretmesi ülkemizin güçlü olmasını sağlıyor” ifadelerini kullandı.

Samsun BBB Yusuf Ziya Yılmaz: “İnşaat, ülkemizin lokomotif sektörü”

İnşaat sektörünün lokomotif sektör olduğunu söyleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Biz Samsun’da gerçekleşen bütün fuarlarımızı önemsiyoruz ama inşaat fuarını daha çok önemsiyoruz.

Fuarlarımızın artık uluslararası olmasını istiyoruz. Bir gün bu gerçekleşirse çok mutlu olacağım. Haber Medya Grubu’na da fuarda yaptığı çalışmalar dolayısıyla teşekkür ediyorum. Kaliteli yayınlarınızın ve başarılarınızın devamını diliyorum” dedi.

Borsan Grup Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez: “Fuar değer katıyor”

Yapı, İnşaat Malzemeleri, Tesisat, Isıtma, Soğutma, Havalandırma, Doğalgaz ve Teknolojileri Fuarı’nı değerlendiren Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez, fuarların Samsun’a değer kattığını ifade ederek, “Bu fuarları TÜYAP’ın yönetmesi çok daha değer katıyor ve etkin olmasını sağlıyor.

Samsun’da birçok fuar yapıldı ve inşaat fuarının da dördüncüsünü gerçekleştiriyor. Her 2.5 ayda fuar yapılıyor olması demek, gerçekten şehrin ekonomisine ve tanıtımına katkı sağlanıyor anlamına geliyor. Fuar bu zamana kadar Samsun’a yapılan en hayırlı işlerden biri. Çok doğru bir işletmeci tarafından da işletiliyor.

Fuara Gürcistan’dan 120 kişilik bir katılım var. Bu simgesel bir rakam bana göre. Ne zaman buraya Rusya, Irak ve diğer bölge ülkelerinden uçak dolusu insanlar gelir, o zaman gerçekten fuar hak ettiği noktaya gelmiş olacak. Biz de bu sene Borsan Grup şirketleri olarak,Yeni sevdam diye isimlendirdiğim  Borled’de dahil olmak üzere, Borkonut, Borpanel ve Haber Medya şirketlerimizle fuarda yer alıyoruz. İyi bir fuar olmasını diliyorum, iyi de olacağı görünüyor” diye konuştu.

Borkonut’tan yeni ofis ve rezidans projesi

Samsun’da ilklerin öncüsü Borkonut İnşaat, fuarda ofis ve rezidans özelliklerini üstün bir incelikle bir araya getirdiği yeni projesi “Borkonut Center Office & Suites“in tanıtımını gerçekleştiriyor.

Güvenli ve estetik konut projeleri ile sektörün öncüsü Borkonut İnşaat’ın yeni projesi “Borkonut Center Office & Suites”, Samsun’un İlkadım ilçesinde Adalet Sarayı, Piazza Alışveriş Merkezi, Doğu Park, Tenis Kulübü, Samsun Spor Tesisleri, raylı sistem gibi önemli merkezlere yürüyüş mesafesinde ve şehrin tam kalbinde yer alıyor.

Ofis ve rezidans özelliğini muhteşem bir uyumla bir araya getiren “Borkonut Center Office & Suites”, yaşanabilir konforlu ve seçkin alanları ve iş merkezi özelliği ile yatırımcısının yüzünü fazlasıyla güldürecek. Lokasyon özelliği, özel ve modern mimarisi, zengin içeriği ve tüm ihtiyaçlara göre planlanmış tasarımı ile “Borkonut Center Office & Suites”, yalnız Samsun’un değil bölgenin göz de bebeği olacak.

Borled’den LED teknolojili 300’e yakın yeni ürün

Samsun’da bulunan tesislerde Türk çalışanların emeğiyle üretilen Borled marka LED aydınlatma armatürleri iç ve dış mekan olmak üzere 300’e yakın çeşit sunan bir ürün grubuna dönüştü.

Borled, aynı zamanda Türkiye’de LED aydınlatma ürünleri segmentinde 3 yıl üretici garantisi sunan ilk marka oldu.

Büyük Konut Projelerinin Ahşap Ürün ve Mobilya Tedarikçisi Borpanel

2006 yılında kurulan Borpanel, 30’a yakın ülkeye kapı, mutfak, banyo ve özel tasarım ahşap proje ürünleri ihraç ediyor. Borpanel, fuardaki standında iç ve dış mekan kapıların yanı sıra yeni mutfak ve banyo dolap serilerini ziyaretçilerle buluşturuyor.

Borsan Grup hakkında:

Türkiye’nin en büyük kuruluşlarından olan Borsan Grup, sektördeki 33. yılını geride bırakırken büyümeye devam etmektedir. Grup bünyesindeki şirketleriyle uluslararası kalite standartlarına uygun üretim yaparak üretiminin yüzde 50’den fazlasını 4 kıtada 75 ülkeye ihraç etmektedir. İhracat yaptığı ülkelerin bazılarında kendi markasıyla pazar lideri konumunda olan grup, ayrıca İSO 500 listesinde yer almaktadır.

2 bin 200’den fazla kişiyi istihdam eden Borsan Grup’un bünyesinde Borsan ve Yılka Kablo, Borkonut, Borpanel, Medicana Hastanesi, Haber Medya Grubu (Gazete, Radyo, TV, Dergi, Ajans) gibi şirketler bulundurmaktadır.

Borsan Kablo markasıyla bakır, Yılka Kablo markasıyla alüminyum iletkenli kablo üretimi gerçekleştiren grubun Borkonut şirketiyse inşaat gayrimenkul sektöründe mimarisi ve tasarımları kendine ait konut ve iş merkezi projeleri gerçekleştirmektedir.

Kalite ve estetiği ustalıkla birleştirme misyonu ile yola çıkan Borpanel şirketi mutfak, banyo, kapı ve panel üretimi yapmaktadır. Samsun Medicana Hastanesi ile sağlık alanında bölgenin en kapsamlı hastanesini bünyesinde bulunduran Borsan Grup, ayrıca ülkemiz için yapılan yatırımlara ilave olarak Kırgızistan’da inşaat sektöründe Borsan Construction, Ukrayna’da satış pazarlama alanında BR Ukrania, doğalgaz ve ısı ekipmanları sektöründe Altema şirketleriyle hizmet vermektedir. Grubun iştirakleri arasında Samsun Serbest Bölge işletmeciliği de yer almaktadır.

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.