Philips’ten Renk Değiştirebilen LED’lerle Stadyum Aydınlatması

Avrupa’nın futbol devlerinden Atletico Madrid; 67.000 koltuklu, renk değiştiren LED aydınlatmalı yeni stadına taşınmaya hazırlanıyor.İspanyol Futbol Kulübü’nün bu eşsiz stad aydınlatması, Philips ile geliştirilen ortaklık sayesinde tamamı LED teknolojisiyle sağlanıyor.

Oyun sahasını aydınlatmak için ise 336 adet LED projektör kullanılıyor. Bu enerji tasarruflu aydınlatmalar, kapalı ve açık konumuna anında getirilerek ışık gösterileri sunabiliyor.

Philips’in Vaya Flood LED aydınlatma armatürleri çatının iç kısmına monte ediliyor. Bu aydınlatmalar 16 milyon rengin elde edilmesine yardımcı oluyor. Dahası, stadyumun cephe aydınlatması için de dinamik bir sistem bulunuyor.

Bu aydınlatmalar Philips ColorKinetics sistemi aracılığıyla kontrol edilerek, duruma bağlı olarak ışık rengi anında değiştirilebiliyor. Bu sayede maç öncesinde veya bir gol olduğunda, Atletico Madrid’in evi kırmızı ve beyaz renge boyanabiliyor.

Stadium Lighting with LEDs that can Change Color by Philips

Atletico Madrid, one of Europe’s football giants; is getting ready to move into its new stadium with 67,000 seats, and color-changing LED lighting. This unique stadium lighting designed for the Spanish Football Club is provided by LED technology thanks to a partnership with Philips.

336 LED projectors are used to illuminate the football field. These energy-saving lights can be switched on and off instantly to create light shows. Philips Vaya Flood LED lighting luminaires are mounted under the roof.

These lighting products help offer 16 million colors. Nevertheless, the stadium has a dynamic system for facade lighting. These lights are controlled via the Philips ColorKinetics system, which can be switched on or off depending on the situation. Therefore, it is possible to paint Atletico Madrid’s house to red and white when a goal is scored.

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.