philips_hue_sync_gaming
philips_hue_sync_gaming

Philips hue’nun yeni sync yazılımıyla artık oyun, film ya da müzik parçalarına birebir uyumlu benzersiz ve büyüleyici ışık deneyimlerine ulaşmak çok kolay.

Aydınlatmada dünya lideri Signify (Euronext: LIGHT), Philips Hue ampullerini bilgisayar oyunları, videolar ve dinlenilen müzikler ile kusursuz bir şekilde senkronize etmeyi sağlayan ücretsiz Philips Hue Sync uygulamasını tanıttı. Yeni eğlence yazılımı, Philips Hue uygulaması ile birlikte ve Windows 10 ya da macOS (Sierra ve üzeri) tabanlı bilgisayarda çalışıyor.

Philips_Hue_Sync_app

Oyun, film ya da müzik deneyiminin doğal bir bileşeni olmayı amaçlayan Philips Hue, bu deneyimlere benzersiz ve sürükleyici bir mekânsal boyut kazandırıyor. Aksiyon oyunu oynarken ampullerinizin ekrandaki patlamalarla eş zamanlı parladığını ya da bir filmde büyüleyici bir günbatımı sahnesi izlerken salonunuzun ekrandakiyle aynı mor, turuncu ya da sarı tonlarına büründüğünü hayal edin. Sadece oyun ya da film değil; Philips hue’nun favori müzik parçalarınızın ritmine ayak uydurmasıyla müzik deneyimi de yeni bir seviyeye ulaşıyor.

Philips Aydınlatma Ev Sistemleri ve Armatürler Pazarlama ve Ürün Yönetimi Bölümü Başkanı Jasper Vervoort konuyla ilgili görüşlerini paylaştı: “Pilot çalışmalarla kazandığımız deneyim sayesinde, aydınlatma ile oyun, müzik ve video içeriklerini birlikte kullanmanın yollarını daha da geliştirerek, kullanıcı deneyimini zenginleştirdik.

Hue Sync, kullanıcılara ışık efektlerini kendi içerikleriyle hızlı ve senkronize bir şekilde eşleştirmeleri için benzersiz bir yöntem sunuyor. Eğlence sektörünün lider şirketleri ile işbirliği yaparak, bunu daha da ileriye taşıyoruz. Bu anlamda, Disney’in DCappella grubunun ilk videosu olan ‘Immortals’ (Ölümsüzler), renkli video içeriği ile Hue Sync’in sunduğu yoğun yetkinlikler arasındaki mükemmel senkronizasyonu ortaya koyuyor.”

Hue ile senkronize olan ilk şirket Disney Music Group

Disney Music Group ile işbirliği yapan Signify, Philips Hue Sync’i yeni ve popüler acapella grubu DCappella’nın merakla beklenen ilk videosu aracılığıyla kullanıcıların beğenisine sunuyor.

Grup, Disney’in “En İyi Animasyon Film” Oscar® ödülünü kazanan ‘Big Hero 6’in film müziği olan ‘Immortals’ parçasını icra ediyor. Bu işbirliği kapsamında, yeni video müzikseverlere 360 derece izleme deneyimi yaşatacak.

Disney Music Group Küresel Ortaklık Pazarlama Başkan Yardımcısı Rob Souriall;, “Bu 360 derece videoda, Philips Hue Sync’i geliştiren ekip ile işbirliği yapmaktan dolayı heyecan duyuyoruz. Hue Sync ile müzik video içeriğinin seviye atlayan bu birlikteliği, bu videoyla gözler önüne seriliyor. Bu teknoloji DCappella’nın ‘Immortals’ videosunun canlı renk spektrumunu geliştirirken, duyulara hitap eden göz alıcı bir deneyim ile de grup üyelerinin muhteşem sesine hayat veriyor.” şeklinde konuştu.

Basit yönlendirme

Uygulamanın kontrol paneli günlük kullanım için tasarlandı. Ses, video ya da oyun modunu seçtikten sonra, tek bir dokunuşla ampullerinizi bilgisayarınızdaki eğlence içeriği ile senkronize edebilirsiniz.

Yoğunluk seviyenizi seçin

Çeşitli kişiselleştirme seçenekleri sunan Philips Hue Sync, kişisel tercihlerinize uygun bir aydınlatma deneyimi sunmak üzere geliştirildi. Yazılım, kullanıcıların her zaman her ortamda aynı yoğunluk seviyesine ihtiyacı olmadığından yola çıkarak hem parlaklık seviyelerini hem de ışıkların değişme hızını ayarlama olanağı tanıyor. ‘Hafif, Orta, Yüksek ve Yoğun’ seçenekleri arasından bir tercih yapılabiliyor.

Ses deneyimine ilişkin olarak ise, Philips Hue Sync’te farklı müzik türleriyle uyumlu farklı renk paletleri mevcut. Örneğin; zarif pastel renkler ortam müziği ile, parlak ve cesur tonlar ise rock müzik ve dans müziği ile daha uyumlu.

Philips Hue Sync masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda kullanılabildiği gibi, bilgisayarda görüntülenen içerik AirPlay aracılığıyla Apple TV, Google Chromecast, Miracast ve HDMI ile televizyona aktarılarak da kullanılabiliyor.

Signify, 16 Mayıs 2018 tarihi itibariyle Philips Aydınlatma şirketinin yeni adı olmuştur. Şirket, Ocak 2019’a kadar Philips Lighting Aydınlatma Tic. A.Ş. ticari unvanını taşımaya devam edecektir.