ozak-turnike

Yeni ürünler sadece Ar-Ge yatırımları ile oluşmaz. Altında bir çok kişinin, bir çok çalışanın, bir çok kullanıcının, bir çok rakibin imzası vardır. Bize ilham veren, çalışmalarımızı destekleyen, ürünlerimizi uzun yıllar güvenle kullanan ve memnuniyetlerini dile getiren herkese teşekkür ediyoruz. Sizler için yine kaliteli ve güvenilir ürünler tasarladık. SPR 400 D, HT 400 D ve 720 E.

Teknolojinin güvenle buluşturulduğu Spr 400 D ile, kullanıcılar rahat ve güvenli geçişler gerçekleştirecekler. Rotor ve kolları paslanmaz çelik olan çift taraflı turnikede, motor tahrikli sistem sayesinde, hafif bir itme gücü ile kollar rahatlıkla döner.

Giriş ve çıkış yönlerinde bulunan 7.5″ ekran ile geçiş yapan kişinin bilgileri ekranda görülebilir ve sesli uyarı ile kullanıcı uyarılır. Sağ ve sol giriş yönlerinde bulunan uzaktan kumandalı otomatik kepenk sistemi ile, kullanıma kapalı olan saatlerde geçiş yapılması engellenebilir. Ön ve yan panellerde bulunan renkli plexıglass ile şık bir görünüm sağlar.

HT 400 D, şık tasarımı ile özellikle spor tesislerinde havuz girişleri için kullanılan bir modeldir. Tüm Özak ürünleri gibi her türlü Access kontrol ünitesi ile uyum içerisinde çalışır. Sistem çift yönlü olarak çalışır.

Standartta el ile itmeli olarak üretimi yapılır. Dış üniteden bir sinyal alındığında kilit açılır ve kolu manuel olarak sinyal yönünde 90 derece uzağa doğru iter. Opsiyonel olarak motorlu ve serbest geçiş olarak üretimi yapılabilir.

Motorlu üretimde; dış üniteden bir sinyal alındığında kilit açılır ve hafif bir itme gücü ile kol 90 derece uzağa açılır. Serbest geçiş durumlarda ise; kollar tamamen serbesttir. Yetkisiz durumda serbest geçişi engellemek için kollar kilitlenir. Acil durumlarda ise kollar serbest kalarak, serbest geçiş sağlanır.

Tamamı 304 kalite paslanmaz çelikten imal edilen HT 400 D model turnikede ön yüz ve yan ayırıcı paneller dikey çelik çubuklardan ve ya alternatif olarak temperli camdan yapılabilir.

Ürünün dış ortamda da rahatlıkla kullanılabilmesi için, suya karşı korumalı üst kapak ve fonksiyonel tamamlayıcı yan panelleri bulunmaktadır. Titreşim dirençli, her kullanıcı talebini karşılayacak şekilde uyarlanabilen microişlemci kontrollü endüstriyel tasarıma sahiptir. Bütün girdi ve çıktılar opto-coupler ile korunmaktadır.

720 E model turnike birçok noktada kullanılan, düz kapaklı ve açılı kapaklı olarak imal edilebilen bir turnikedir. Gövde 304 kalite paslanmaz çelik, kollar sert alüminyumdur. Yan durum indikatörleri standartta mevcuttur.

Farklı aksesuarlar (jeton yuvası, counter, paslanmaz çelik kol, otomatik düşen kol vb.) ve tüm okuyucu sistemleri ile senkronize çalışır. Kasa yapısı ile en çok tercih edilen Özak ürünlerinden 700 E model turnikeye benzeyen 720 E model turnike alternatif bekleyen müşteriler için uygun bir çözüm olarak sunulmaktadır.

We are Competing With Ourdelves

Our R&D Investments, New Designs, New Expectations, Requirements and New Products of Özak..

The new products are produced not only through R&D investments. Many people, employees, many users and competitors put their signatures there under. We thank to all who inspire us, support our works, use our products for many years safely and express their satisfaction. Again we have designed new and quality products for you; SPR 400 D, HT 400 D and 720 E.

The users will be able to pass safely and comfortably thanks to the Spr 400 D, which inspires confidence with its state of the art technology. This double sided turnstile equipped with rotor including stainless steel arms can be rotated comfortably with a slight push thanks to its motor driven system.

It is possible to see the data of passing persons on the 7.5″ display on both entry and exit sides, and the user is alerted with a sound alarm. With the remote controlled automatic shutter system located on the right and left entry sides, after hour entries can be prevented. The tinted plexiglass front and side panels provide a stylish appearance.

The HT 400 D with its stylish design, is a model particularly used for entrance to the pool area at the sports facilities. As is for all other Özak products, it is compatible with all kinds of Access Control Units. The system allows double-sided operation. The standard model features manual-push operation. When signal is given by the outer unit, it unlocks and the arm is pushed manually 90 degrees forward in signal di

rection. Optionally the turnstile can be produced with a motor drive and a free passage type. For the motorized type of turnstile, it unlocks when a signal is received from the outer unit and the arms open 90 degrees in passage direction with a slight pushing force. For the free passage type, arms are operated completely free. In case of unauthorized access, the arms are locked to prevent free passage. In case of emergencies, the arms are released to allow free passage.

HT 400 D model turnstile is completely manufactured with 304 quality stainless steel. The front surface and side separating panels can be produced with vertical steel bars or by tempered glass alternatively.

To ensure that the product can be used in outdoor applications easily, it is equipped with water protected top cover and functional supplemental side panels. It has an industrial design which is vibration resistant, is able to be adapted to meet demands from all users and is microprocessor controlled. All inputs and outputs are protected with opto-couplers.

The 720 E model turnstile is a versatile version which can be used at many points and can be manufactured with a flat or angled cover. The turnstile body is made of 304 stainless steel and the arms are made of hard aluminium.

The standard version includes the lateral status indicators. It is operated in full synchronization with different accessories such as (coin holder, counter, stainless steel arm, automatic dropping arm etc) and with all reading systems. This new 720 E model turnstile is similar to the 700 E, which is among the most preferred Özak models with its casing offering a convenient solution for the customers who are expecting an alternative product.

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.