oliptek-otopark-yonlendirme-sistemleri

Araçlarımızı Park Ettiğimiz Otoparklar Ne Kadar Düzenli?

Şehirlerdeki boş alanlar azaldıkça, otopark ihtiyaçları da günden güne artmaktadır. Artan bu ihtiyaçla birlikte, kamusal ve ortak yaşam alanlarındaki akıllı otopark sistemleri vazgeçilmez hale gelmiştir.

Bu sistemler, hem işletmelere hem de bu işletmelerin ziyaretçilerine büyük kolaylıklar sunmaktadır.

Araçları boş olan yerlere yönlendirirken, zamandan tasarruf sağlanarak; insan müdahalesi olmaksızın otopark trafiğinin kusursuzca yönetimi mümkün olabilmektedir.

vialand-otopark-2

Akıllı otopark yönlendirme sistemleri, bu alanların daha verimli kullanılmasını sağlarken; arayüzleri yardımıyla, alanın kullanım yoğunluğu hakkında detaylı raporlamalar yapılabilmesine imkan veren  sistemlerdir.

Oliptek 2 yıldır ‘’Park Setup’’ markasıyla tüm ilgili ürün gamını tasarlamakta ve üretmektedir.

Sistem Nasıl Çalışır?

Sistem her bir park yerinin üzerine yerleştirilmiş ultrasonik dedektörler yardımıyla, park yerlerinin gerçek zamanlı olarak DOLU/BOŞ bilgisini toplar.

Sensörlere bağlı LED indikatörler kırmızı ya da yeşil yanarak otoparkta yer arayan araca dikkat çekici bir şekilde park yerinin durumunu bildirir.

Otopark yönlendirme sistemleri elemanları

  • Giriş bilgilendirme tabelası,
  • LED display (yön tabelası),
  • Bölge kontrol cihazı ZCU,
  • Ultrasonik sensör,
  • LED gösterge (indicator) (kırmızı, yeşil, mavi renkli olana denir),
  • Merkezi kontrol ünitesi CCU.

isfanbul-otopark-yonlendirme-sistemleri

ParkSetup özellikle son yıllarda sensör teknolojisinin kullanıldığı ve park işlemlerinin otomatik taşıyıcılarla gerçekleştirildiği yeni nesil otopark sistemleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Tasarımları ve kullandıkları teknolojiler sayesinde park yeri sorununa etkili ve çevre dostu çözüm sunmaktadır.

Geleneksel otoparkların yetersiz kaldığı durumlarda, kısıtlı alanların daha etkin kullanılabilmesini sağlar.

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.