osram-sahte-urun-kontrol

Otomotiv Aydınlatma teknolojisinin global öncülerinden OSRAM, müşterilerini düşük kaliteli, kısa ömürlü sahte ürünlerden korumak amacıyla 2015 yılında hayata geçirdiği OSRAM Güven Programı uygulamasına tüm OSRAM ürünlerini dahil etti. Program kapsamında yenilenen OSRAM ürün kutularının üzerinde bulunan 7 haneli kod, OSRAM’ın web sitesi üzerinden doğrulatılarak satın alınan ürünün orijinalliği teyit edilebilecek.

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden OSRAM, ürünlerinin orijinalliğinin kalite ve performansından geldiği anlayışıyla, müşterilerinin satın aldığı OSRAM ürününün orijinalliğini teyit edebileceği Güven Programı’nı genişletti. 2015 yılında HID Xenon teknolojisiyle üretilen ampullerle başlayan Güven Programı’na 1 Aralık 2019 itibariyle tüm 2’li ambalajlı Halojen ve Xenon ürünleri eklendi.

0sram-dam-1288854-Zoom-Loupe-Xenon-Halogen-Composings

Bundan böyle yenilenen ürün kutularında yer alan güvenlik bandrolleri ve QR kod okutularak ya da ürüne ait 7 haneli ürün kodu web sitesi üzerinde sorgulatılarak ürünün orijinalliğinden emin olunabilecek.

Tüm ambalajlar yenilendi

OSRAM Trust Program’ın 2015 yılında global bir uygulama olarak başladığını ve faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde aktif olarak kullanıldığını söyleyen Osram Türkiye Otomotiv Satış Müdürü Can Sürücü, “OSRAM ürün paketlerinde yer alan yenilikçi, iki aşamalı güvenlik kontrolleri sayesinde, müşterilerimiz satın aldıkları lambanın uluslararası kalite ve güvenlik standartlarına göre üretilmiş, orijinal bir OSRAM ürünü olup olmadığını kolayca doğrulayabilecekler.

osram-turkiye-satis-muduru-can-surucu

Bugün tüm Xenon ve Halojen ikili kutu ürünlerimiz 7 haneli ürüne özel kod içeren yenilenmiş ambalajlarıyla müşterilerimizle buluşuyor.” dedi.

Sahte aydınlatma ürünü hayatınızı riske atar

Bu programın bir amacının da müşterilerini sahte ve düşük kaliteli ürünlerden korumak olduğunu söyleyen Sürücü, “Düşük kaliteli, sahte lambalar, kısa ömürlü ve dengesiz ışık renklerine sahip olurlar.

Bu da özellikle trafikte diğer sürücüler için körlüğe varacak şekilde olumsuz etkilere yol açabilir. Sahte aydınlatma ürünü kullanmak bir nevi hayatınızı riske atmak demektir. Ayrıca kalitesiz ürünler voltaj farkları yaratarak kısa devre oluşturabilir ve arabanıza da zarar verebilir.

Globalleşen dünyada bir ürünün orijinalini sahtesinden ayırmak son kullanıcı açısından gün geçtikçe zorlaşıyor ve buna bağlı olarak pazardaki taklit ürün sayısı da artıyor. Biz de kendi sektörümüzde bu probleme bir çözüm sunmak amacıyla, müşterilerimizin bir problem yaşamaması için bir önlem almadık istedik” diye konuştu.

OSRAM ürün kutularının üzerindeki 7 haneli kod  https://www.osram.com.tr/am/gueven-programi/index.jsp  sitesine girerek sorgulatılabiliyor ya da ürün ambalajında yer alan OR kod akıllı telefonlarla hızlıca taranarak, ürünün orijinal OSRAM ürünü olup olmadığı kontrol edilebiliyor.

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.