opastan-kapali-tip-kucuk-orta-ve-buyuk-salterler

Kapalı tip şalterler genel kullanım olarak tasarlanmış olup, kumanda sistemlerinde, ölçü komutatörlerinde, kademeli, kutup değiştirici ve motor kumanda devrelerinde güvenle kullanılır.

Hava ve yüzey atlama gerilim mesafeleri 690 volttan daha büyüktür.

Kontak malzemeleri ve kablo bağlantı klemensleri EN 60947-3’e uygundur. Bütün klemens ve kontak bağlantıları el temasına karşı korumalıdır. Bu ise VDE 0106. bölümün 100.maddesi veya VBG4’e uygun olarak üretilmiştir.

Yıldız/düz tornavida ile çalışmalarda kontak vidaları seri ve emniyet olarak sıkılabilir. Şalterlerin tasarımında azami yer tasarrufu, kolay montaj ön planda ­tutulmuş, kullanımda kolaylık ve zaman tasarrufu sağlayacak bir yapıdadır.

Paket Şalterlerin anahtarlama açıları 30-45-60-90 derecedir. Hareketli kontak elemanları bakır olup, gümüş içerikli perçinler kullanılır.

Kontaklar basarak açıp-kapama yaptığından emniyetle çalışırlar. Tahrik mili üzerinde bulunan kamlar, yani programlar diskleri kontakların aynı zamanda açıp kapamasını gerçekleştirdiğinden bütün kumanda devrelerinin veya fazlarının gecikmesiz aynı anda açıp kapamasını temin eder.

Hammaddesi yanmaya dayanıklı ve alev almayan ‘’PBT’’ plastiktir. Kapalı tip şalterler, EN 60947-3, IEC 947-3 ve diğer arası normlara ve çevre şartlarının özellikleri dikkate alınarak AR-GE çalışmaları yapılmıştır.

AB ve bazı dünya devletlerinin kabul ettiği CE normlarına ve kriterlerine uyumlu hale getirilmiştir. Kontak ve köprüler tamamen kapatılarak elektriğin el ile teması kesilmiştir.

Kullanım şartları ve isteğe bağlı olarak kilitli asma kilit kullanılır. Dünya standardı normlarına göre paket şalterlerimiz; ana şalter, yüksek kesici şalterler ve kesici şalterler olarak üç şekilde kullanılabilirler. Yükteki kesici şalterler en az AC23A. Kullanım şartlarına dayanıklı olmalıdır.

Kesici şalterler ise yük devresini kontaktör üzerinden kapatmayı temin eden yardımcı kontak bulunacak şekilde olmalıdır. Kesici şalterlerin seçiminde sürekli çalışma akımı dikkate alınmalıdır.

Opaş Elk.Mlz.Ltd.Şti. 30 yıldır sektöre yeni bir soluk, müşteri memnuniyeti getirmenin gururunu yaşıyor. Paket şalter piyasasına yaptığı yeniliklerle adını duyuran Opaş, Türkiye’de önemli bir bayilik ağına sahiptir ve dünyanın 35 ülkesine de ihracatta kalite ve güvenini sunarak dünyanın elektriğine yön vermektedir. Opaş, ISO(BUREAU VERITAS), CE ve TSE belgelerine sahiptir. Opaş yerli sanayimiz içinde haklı gururumuzu sürdürmeye devam etmektedir.

Closed Type Small, Medium And Large Size Switches

Close type switch has been designed for general use in control systems. User safety, less space and easy mounting are the primary advantages of this special design. Padlock can be used on locked type as in our other types of switches.

Closed type switch has been developed according to the standards of EN6097-3, IEC and CE which meets the world standards about quality and ecology. Contacts and terminals are concealed to prevent electric shocks caused by touch.

The body material is PBT which can resist and is non-flammable up to very high temperatures. Contact materials and terminals fully comply with EN 60947-3.

Moveable contact elements are of copper and silver riveted compound which enables high conducting. Control circuits operate without delay due to program discs, cams and contacts in the switch moving synchronously. The switching angles are 45°, 60°, 90°.

The user must pay attention to the technical specifications before defining type and capacity of the cam switch to be used on the control panel or machine.

About Us:

OPAS will continue to share the pride of passing the 30-year period with you by improving the customer satisfaction amd bringing innovation to the sector. As you know, OPAS community was established on 3000 square meter space in Turkey as a hundred percent domestic production. Last but not least, our company and products have the following certifications: ISO 9001: 2008 ( BUREAU VERITAS ) , CE , TSE.

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.