nukleer_teknoloji_zirvesi

Uluslararası Nükleer Santraller Zirvesi ve Fuarı, 6-7 Mart 2018 tarihlerinde Pullman İstanbul Convention Center’da gerçekleşecek. Türkiye, Afrika ve Ortadoğu’nun en kapsamlı nükleer etkinliği olan Zirve’ye yaklaşık bin yerli ve yabancı ziyaretçi katılacak.

Güney Kore, Fransa, Almanya, Rusya, Çin, Japonya ve Finlandiya başta olmak üzere  nükleer endüstriye yön veren ülkelerden 100’e yakın firmanın Türk firmalarıyla buluşacağı Zirve, ticari iş birliklerinin geliştirilmesine ve son teknolojik gelişmelerin paylaşılmasına aracılık ediyor.

Güney Kore ile nükleer işbirliği anlaşması imzalanacak

Nükleer enerji üretiminde 154.3 milyar kilovat saat ile dünya 5’incisi Güney Kore’nin bu alandaki en önemli derneği olan Kore Uluslararası İşbirliği Nükleer Derneği (Korea Nuclear Association for International Cooperation – KNA) ile Nükleer Mühendisler Derneği ilk kez Zirve’de Uzlaşı Belgesi imzalayacak.

Ruslar Akkuyu’daki en güncel gelişmeleri aktaracak

Türkiye’nin ilk nükleer santrali olacak Akkuyu NGS Projesi’nin Rus ve Türk yöneticileri tarafından gerçekleştirilecek ‘Nükleer Uzmanlık Paneli’nde projedeki son gelişmeler paylaşılacak.

Japonlar deneyimlerini aktaracak

Japon Atom Endüstrisi Forumu Uluslararası İşbirliği Merkezi yetkilileri tarafından Japonya’nın nükleer alanında elde ettiği birikim aktarılacak.

Çinlilerden önemli oturum

Şanghay Nükleer Mühendislik Araştırma ve Tasarım Enstitüsü ve SNPTC firmasının yöneticileri “Çin’in Gelişmiş Pasif Nükleer Enerji Teknolojisi” adlı oturumda önemli bilgiler verecek.

Nükleer projeleri teknik ve sosyal  ele alınacak

Dünyada en fazla sayıda nükleer santrale sahip ülkeler sıralamasında ikinci olan Fransa’dan katılacak Fransa Nükleer Derneği temsilcileri, nükleer santral projelerindeki teknik ve sosyal önemli başlıklara dikkat çekecek.

Program:

Yer:   Pullman İstanbul Convention Center, Yenibosna

(Adres: Yenibosna Merkez Mahallesi 1 Asena Sok No:15, Bahçelievler)

Tarih: 6 Mart 2018, Salı

Saat: 09.30

Akış*:

09.00  Basın Akreditasyon

09.30  Açılış Konuşmaları

– Erol Çubukçu, 5. Uluslararası Nükleer Santraller Zirvesi ve Fuarı Başkanı

– Jonathan Cobb, Dünya Nükleer Derneği (World Nuclear Association) Kıdemli               İletişim Müdürü

– Henri Paillere, OECD Nükleer Geliştirme Birimi Başkanı

10.00 Açılış Paneli: Türkiye’deki Nükleer Santral Projeleri

– Erol Çubukçu, 5. Uluslararası Nükleer Santraller Zirvesi ve Fuarı Başkanı

– Alexander Voronkov, ROSATOM MENA Ülkeleri Direktörü

– Mark Fecteau, Westinghouse Asya Bölgesi Strateji ve Planlama Başkan                       Yardımcısı

– Yu Wenbao, SNPTC Kıdemli Başkan Yardımcısı

– Makoto Kanda, Sinop Nükleer Enerji Şirketi Başkanı

12.00  İmza Töreni: Kore Uluslararası İşbirliği Nükleer Derneği (Korea Nuclear                          Association for International Cooperation – KNA) ile Nükleer Mühendisler                         Derneği Uzlaşı Belgesi İmza Töreni

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.