noor-teknolojiden-temiz-bir-teknoloji-uvc-steriltube

İtalyan asıllı girişimci Giuliano Regonesi’nin yenilikçi fikirleri ve alanında uzman mühendis ekibinin tutkusuyla her geçen gün gelişen Noor Teknoloji şirketi İstanbul’da faaliyetlerine devam etmektedir.

Virüsler ve bakterilerle bir arada yaşama çağında sürekli genişleme içinde olan şirket, misyonunu her bireyin sağlığını ve huzurunu garanti etmek için sürekli araştırma olarak görüyor.

en-cok-tercih-edilen-urun-steriltube

Regonesi, ultraviole hakkında yaptığı araştırmaları derlediği birden fazla kitabıyla zararlı mikroorganizmların yok edilmesiyle ilgili birçok fikre öncülük etmektedir. Üniversitelerin çeşitli mühendislik alanlarında eğitim görmüş 50’ye yakın çalışanıyla bu yenilikçi fikirleri hayata geçirmek için yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürmektedir.

Bireysel ihtiyaçları ve uygulama alanları baz alınarak mükemmel bir şekilde etkinlik, tasarım, planlama ve oluşturma açısından en iyi çözümü yaratmayı amaç edinen şirket, bakteri, virüs, toz ve polenleri engellemek amacıyla kapalı mekanları ve çeşitli nesneleri steril eden cihazlar üretmektedir.

Regonesi’nin CEO’su olduğu Noor Teknoloji’nin faaliyetleri, kimyasal maddelerden tamamen arındırılmış, tüm mikroorganizmalara karşı fonksiyonel, çevreye saygılı, doğru kullanıldığında insanlar için güvenli, etkin dezenfeksiyon yöntemleri vasıtasıyla yenilikçi çözümlerin geliştirilmesine dayanmaktadır.

italyan-tasarımı-türk-teknolojisi

Genellikle dezenfeksiyon ve sterilizasyon için kullanılan; bakteri, mantar ve virüsleri öldürmede son derece etkili 200 nm ile 280 nm dalga boyu aralığındaki ultraviyole ışınlara UV-C adı verilmektedir. UV-C, ultraviyole ışığın bir alt tipidir.

Mikroorganizmalar, UV-C ışığına maruz bırakıldığında bu ışınlar, DNA ve RNA ‘nın yapısını bozarak mikroorganizmaların çoğalmasını engellemekte ve hücre duvarlarını parçalayarak mikroorganizmaların ölümüne neden olmaktadır.

Türkiye’nin köklü üniversiteleri ile yapılan iş birlikleri sayesinde yeni teknolojiler araştırılıp geliştirilmekte ve son teknoloji ile donatılmış üretim tesislerinde cihazların üretimi gerçekleştirilmektedir. Tüm cihazlar İtalya’nın önde gelen üniversitelerinden biri olan Modena Üniversitesi ve Noor Teknoloji Laboratuvarları’nda etkinlikleri test edilerek onaylanmıştır.

En çok tercih edilen ürünümüz olan Steriltube, ortamdaki havayı kısa sürede bakteri ve virüslerden arındırmaktadır. Steriltube birçok alanda kullanılmaktadır. Toplantı odaları, ofisler, derslikler, AVM’ler gibi insan yoğunluğu fazla olan ortamlarda bakteri ve virüslerin yayılımını engellemektedir.

Üç farklı boyu ve portatif tasarımı sayesinde her ortama uygun olarak seçilebilmektedir. Steriltube alanın büyüklüğüne göre boyut ve adet seçimi yapılabilmektedir. Tercihen masaüstü veya duvara sabitlenmiş bir şekilde kullanılabilmektedir. Noor Teknoloji basit, şık ve portatif ürün mantığıyla ilerlemektedir. Kullanımı kolaydır. Aynı zamanda siyah, beyaz, gümüş ve altın renk seçenekleriyle kişiselleştirilebilmektedir.

Çeşitli alanlarda kullanılmak üzere geliştirilen geniş ürün yelpazesiyle siz ve tüm sevdikleriniz için daha güvenli ve temiz bir ortam sağlamak için İtalyan tasarımı ve Türk teknolojisi ile Noor Teknoloji hizmetinizde.

www.noor-uvc.com.tr

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.