noor-technologies-sprey-formunda-fotokatalizor-gelistirdi

Yeni nesil hava temizleme cihazları ve zararlı mikroorganizmalara karşı LED teknolojisi üretimi üzerine İtalya, Fransa ve Türkiye’de çalışmalarını sürdüren Noor Technologies, geliştirdiği sprey fotokatalizör sayesinde hava ve yüzey temizliğinde yeni bir çağ açıyor.

İç ortamlarda bulunan havanın kalitesini arttırmak ve zararlı mikroorganizmaları insan yaşamının olduğu her alandan uzaklaştırmak üzere, uzman ekibiyle yürüttüğü çalışmalarını sürdüren Noor Technologies, en gelişmiş katalitik yüzeylerin formülasyonu için bilimsel ve endüstriyel araştırmalara dayanan Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmaları sonucunda bu kez sprey fotokatalizör geliştirdi.

noor-fotokatalizor-tam-not-aldi

Noor Technologies tarafından geliştirilen sprey formunda oluşturulmuş fotokatalizör tanecikleri; uygulandığı alanlarda hava kalitesini arttıran, çevreyi temizleyen, kirliliklerin yüzeye tutunmasını engelleyen, kirleticilerin ve hastalık yapıcı mikroorganizmaların etkisini ortadan kaldıran bir çözüm sunuyor.

Uzun Süreli Hijyenin Yeni Adı Sprey Fotokatalizör

Noor Technologies’in bireylerin yaşam kalitesini arttırmak ve daha sağlıklı yaşam alanları inşa etmek üzere geliştirdiği ürünlerden sonuncusu olan sprey fotokatalizör, içerdiği bilim sayesinde gözle görülmeyen tanecikleri ortamlarda ve yüzeylerde hijyen sağlamak üzere görevlendiriyor.

Hava kalitesini arttırmak, ortamı temizlemek, çeşitli kirleticilerin ve insan sağlığına zararlı mikroorganizmaların etkisini ortadan kaldırmak üzere geliştirilen fotokatalizör sprey, istenmeyen oluşumların yüzeylere tutunmasını da engelleyerek uzun süreli hijyeni insan yaşamına sunuyor. Hem de pratik ve taşınabilir sprey formuyla.

noor-technologies-sprey-fotokatalizor

Noor Technologies tarafından geliştirilen fotokatalizör spreyin içerisinde bulunan titanyumdioksit ve gümüş nanopartikülleri, ortamlarda bulunan nemden yararlanarak güneş ışığı ve iç aydınlatma sayesinde organik ve inorganik malzemelere karşı yüksek oksitleyici ajanlar üreterek kirliliklere ve zararlı canlı formlarına karşı savaş açıyor. Böylece günlük yaşamın süregeldiği her alanda, anlık ve ileriye dönük hijyen sağlayabiliyor.

Kendi Kendini Temizleyen, Sürdürülebilir Yüzeyler

Noor Technologies ekibi tarafından geliştirilen sprey fotokatalizör, içerisinde bulunan tanecikler sayesinde havada ve yüzeylerde bulunan kir ve zararlı mikroorganizmaların etkisini ortadan kaldırmanın yanı sıra yüzeylere tutunmalarını engelleyerek ortamları daha temiz ve daha kaliteli bir hale getiriyor.

Fotokatalizör sprey, iç ortamlardaki duvarlara ve ahşap, kumaş, seramik, plastik yüzeylere uygulandığında kirin kolayca yok edilmesini sağlayan hidrofilik bir yüzey oluşturuyor.

Yüzeyde kir ve biyoaktif bir film oluşumunu engelleyen sprey, bu sayede uygulanan yüzeyin kendi-kendini temizleyen ve sürdürülebilir bir malzemeye dönüşmesini sağlıyor. Aynı zamanda üzerine püskürtüldüğü yüzeylerin, ortamda bulunan kirli hava ile temasına engel olarak havadaki istenmeyen kirliliklerin kalıcı yuvalar edinmesine engel oluyor.

Ar-Ge ve üretim aşamaları tamamlanan spreyler, tüketici deneyimine sunulmak üzere pazara hazırlanıyor. Önümüzdeki günlerde kullanıma sunulması beklenen ürün, şimdiden temizlik ve hijyen pazarı ilgilileri tarafından tam puan aldı.