Nano Diemension Dragonfly 2020 Pro 3D Yazıcı

CDT Bilgi Teknolojileri, 3D Baskı Elektroniği’nin lider şirketi Nano Dimension’ın Türkiye, Ortadoğu ve Orta Asya Bölgesi temsilcisi oldu…

CDT Bilgi Teknolojileri Güvencesiyle Türkiye’de

Elektronik Tasarım ve Üretim Otomasyonu konusunda Türkiye, Ortadoğu ve Orta Asya ülkelerinde kapsamlı çözümler sunan CDT Bilgi Teknolojileri A.Ş, elektronik sektöründe dünyanın önde gelen 3D Yazıcı üreticilerinden Nano Dimension (NASDAQ, TASE: NNDM) firması ile işbirliği anlaşması imzaladığını duyurdu.

Bu anlaşma ile elektronik, otomotiv, dayanıklı tüketim malları, savunma, uçak ve uzay sektörlerindeki kuruluşlar, AR-GE merkezleri ve yüksek eğitim kurumları Nano Dimension firmasının ürettiği DragonFly 2020 Pro 3D yazıcısını CDT güvencesiyle kullanma imkânına kavuşacak.

CDT bu işbirliği ile müşterilerine sağladığı elektronik tasarım, analiz, simulasyon ve üretim çözümleri yelpazesini genişletirken bugüne dek mekanik bileşen üretimi ile sınırlı kalan 3D yazıcı kullanımını; sensör, anten, iletken geometriler, bağlantılı cihazlar, baskılı devre kartları ve benzeri pek çok elektronik bileşenin üretiminde de yaygınlaştırmayı hedefliyor.

Ödüllü Dragonfly 2020 Pro 3D yazıcısı otomotivden tıbbi cihazlara, nesnelerin internetinden telekomünikasyona, savunma sanayinden tüketici elektroniğine kadar çok geniş bir alanda elektronik bileşen üreten kuruluşlar ve AR-GE merkezleri için yeni ufuklar açarken, kontrollü, düşük maliyetli ve güvenli ürün geliştirme olanağı sunacak.

Nano Dimension;

Nano Dimension’un benzersiz çözümler sunduğunu belirten CDT Bilgi Teknolojileri Genel Müdürü Alpay Göğüş görüşlerini şu şekilde dile getirdi; “Nano Dimension ürün ve çözümleriyle müşterilerimize tüm ürün geliştirme döngülerini kontrol edebilme, verimliliklerini arttırma ve piyasaya giriş sürelerini hızlandırma olanağı sunabileceğimiz için memnuniyet duyuyoruz. Müşterilerimizin elektronik bileşen tasarım, prototip yaratma ve üretiminde karşılaştıkları zorlukları aşmasında anahtar çözümün Nana Dimension olduğuna inanıyoruz.”

Gelişen pazarlardaki konumunu güçlendirmek isteyen ve küresel çapta güvenilir iş ortaklıkları ile dağıtım ağını genişletme stratejisi izleyen Nano Dimension, CDT Bilgi Teknolojileri ile yaptığı anlaşmayla Türkiye, Ortadoğu ve Orta Asya bölgesinin sunduğu büyüme fırsatlarını değerlendirmeyi hedefliyor.

CDT ile yaptıkları stratejik iş ortaklığı anlaşmasından duyduğu memnuniyeti belirten Nano Dimension CEO’su Amit Dror, “CDT Bilgi Teknolojileri’nin deneyimli ekibi, teknik bilgi birikimi, endüstri uzmanlığı ve müşterileri ile olan yakın ilişkileri ile hızla büyüyen bu pazarı yakından takip ederek, farklı endüstrilere ulaşabileceğimize ve Nano Dimension’un bölgede hızla büyüyeceğine inanıyoruz.” dedi.

Nano Diemension Dragonfly 2020 Pro 3D Yazıcı

CDT Bilgi Teknolojileri Hakkında:

Türkiye, Ortadoğu ve Orta Asya da elektronik tasarım ve üretim otomasyonu konusunda kendi bölgesinin toplam çözüm sunabilen en tecrübeli ekibi olan CDT Bilgi Teknolojileri özellikle elektronik, telekomünikasyon, savunma, otomotiv, uzay/uçak ve üretim sektörlerine hizmet veriyor.

Pazarda lider konumunda bulunan CDT’nin hizmet verdiği sektörlerde Aselsan, TAI, FNSS, Arçelik, SDT, Vestel, Hexagon, Temsa gibi 60’ın üzerinde önemli müşterisi bulunuyor.

Müşterilerinin Endüstri 4.0 hedeflerine ulaşmasında kullanabilecekleri teknolojik altyapının temel yapı taşlarını sunmayı hedefleyen CDT nin ürün yelpazesinde PCB (baskılı devre kartı), entegre devre, kablolama ve güvenilirlik yönetimi çözümleri yer alıyor. Teknolojik ürünleri, yerel hizmetler ve uzmanlıkla birleştirerek müşterilerine sunan CDT; tasarım, analiz, simulasyon ve üretim aşamalarını kapsayan çözümleri için danışmanlık, eğitim ve teknik destek hizmetleri veriyor.

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.