mutlusanin-usb-sarj-cikisli-urunleri-ile-konforunuzu-arttirin

Mutlusan Elektrik ürün grupları arasında Anahtar-Priz Grubu, Kablo Kanalları, Sanayi Grubu, Tesisat Malzemeleri ve Aydınlatma grubu yer almaktadır. Mutlusan Elektrik her geçen gün ürün çeşitliliğini arttırmaya devam etmektedir.

Anahtar–Priz Grubu, müşteri memnuniyetiyle evlerde, iş yerlerinde ve sanayide güvenle kullanılmaya devam etmektedir.

mutlusan-ritech-sarj-prizi

Kolay montaj ve kararlı çalışma yapısı ile tercih edilen Anahtar-Priz Grubu üzerinde gelişen teknoloji ve günün ihtiyaçlarını karşılamak adına Ar-Ge çalışmaları yapılmaktadır. Bu doğrultuda USB’li ürünler ile kullanıcıların günlük hayatını kolaylaştırmaya, şok korumalı grup prizlerle kullanıcıyı korumaya devam etmektedir. USB‘li ürünlerimiz her elektronik cihaza uyumlu ve hızlı şarj özelliğine sahiptir.

Bazı USB şarj çıkışı olan ürünlere, hızlı şarj edebilmeleri için yüksek voltaj çıkışı vererek hızlı şarj yapmaları sağlanmaktadır. Bu yöntem doğru bir yöntem değildir.

Bataryaların ısınmasına ve zarar görmesine neden olurlar. Mutlusan Elektrik, henüz ürünlerin tasarım aşamasında çıkış gerilimini çok önemsiyor.

Telefon, tablet gibi cihazların bataryaları genellikle 5 V ‘tur. Şarj cihazı ile uygulanacak gerilim de bu nedenle 5 V düzeyinde olmalıdır.

Bu nedenle 5 V’luk gerilim çıkışına sahip bir şarj cihazının, şarj ettiği cihazı kısa sürede doldurmasına en etken durumlardan biride akım değerleridir.

Örnekleyecek olursak; 2400 mAh’lik bir bataryası olan cihazımızı, 1 A (1000 mA)’lik şarj cihazı ile 2,4 saatte (2.400/1.000 =2,4 ) şarj ederken 2,4 A (2.400mA)’lik şarj cihazı ile 1 saatte şarj ederiz.

Bu nedenle şarj cihazının gerilim değerinin yanında, akım değeride önemlidir. Gücü etkileyen iki faktör bunlardır; (Güç (P)=Gerilim (V) X Akım (I) )