mutlusan-sponsorlugunda-pars-otonom-takimindan-buyuk-basari

Mutlusan Elektrik sponsorluğunda, Teknofest Robotaksi Binek Otonom Araç Yarışması’na katılan Pars Otonom Takımı finallere gitmeye hak kazanarak büyük başarı gösterdi.

25-29 Temmuz tarihleri arasında Gebze Bilişim Vadisi’nden düzenlenen Teknofest’e Mutlusan Elektrik sponsorluğunda katılan Pars Otonom Takımı, büyük başarı göstererek çalışmalarının meyvelerini topladı.

pars-otonom-gosterdigi-basari-sayesinde-samsunda-duzenlenecek-olan-teknofest-karadeniz-finaline-yukseldi 2020 yılında kurulan Pars Otonom takımı Borsa İstanbul Başakşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve mezunlarından oluşuyor. Teknofest Robotaksi Binek Otonom Araç Yarışması’na katılan ekip, bu yıl ikinci kez yarışmada boy gösterdi. Gebze Bilişim Vadisi’nde düzenlenen yarışmada 31 üniversite finale kaldı.

Finale kalan ekipler arasında yapılan teknik kontrolü başarıyla geçebilen 14 takımdan biri de Mutlusan Elektrik sponsorluğundaki Pars Otonom oldu. Üstelik Pars Otonom, parkurda bulunan durak manevrasını otonom yapabilen tek takım olarak da festivalin unutulmazları arasına girdi.

15 kişilik bir ekipten oluşan Pars Otonom Takımı, Gebze’de gösterdiği başarılar sayesinde Samsun’da düzenlenecek Teknofest Karadeniz’in finallerine gitmeye hak kazandı.

Ekip, 30 Ağustos – 4 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan Teknofest’te de yaptıkları otonom araba ile yeni başarılara imza atmayı hedefliyor.

İnovasyonun ve Gençliğin Büyük Destekçisi Mutlusan

Bu yıl Pars Otonom Takımı’nın sponsorluğunu üstlenen Mutlusan Elektrik, teknoloji ve inovasyon alanındaki gelişmeleri yakından takip etmeye devam ediyor. Yenilikçi fikirlere daha fazla destek olmanın, gelişen ve büyüyen Türkiye’ye karşı en büyük sorumluluklarından biri olduğuna inanan Mutlusan Elektrik, toplumumuza fayda sağlayacak her türlü inovasyonun ve gençliğin her zaman destekçisi olacağını açıklıyor.

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.