Nakliye ve kurulum avantajı sağlayan kompakt ve hafif MMS-G’nin 25 Aralık’ta piyasaya sürülmesi planlanıyor

Teknoloji öncüsü Mitsubishi Electric, yol yüzeyleri ve yol kenarı özellikleri hakkında 3D konumlandırma verileri toplamak üzere araca monte edilen GPS antenlerinden, lazer tarayıcılardan ve kameralardan oluşan yüksek hassasiyetli bir ölçme sistemi geliştirdi.

Sürücüsüz araç teknolojisi ve etkin altyapı incelemeleri için yüksek doğrulukta bilgiler sağlayan 3D haritalar hazırlanması amacıyla kullanılacak mobil haritalama sistemi MMS-G’nin (MMS – Mobile Mapping System) kompakt sürümünün 25 Aralık’ta piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Dünya genelinde MMS ile geliştirilen yüksek hassasiyetli 3D haritalar için talep hızla artıyor. Bu noktada otomobillere, demiryollarına, araçlara ve gemilere monte edilmek için özel olarak tasarlanan kompakt, hafif ve taşınabilir yeni MMS-G’nin yüksek büyüme öngörülen Avrupa, Kuzey Amerika, Asya ve Okyanusya’nın da aralarında bulunduğu pazarlarda farklı uygulamalar için kullanılması bekleniyor.

Japon devi Mitsubishi Electric, ileri teknoloji çözümleri sayesinde geliştirilmekte olan sürücüsüz araç sistemleri ve gelecekte öngörülen ticar