mikro-veri-merkezi-eaton-bulten-gorseli

Eaton, Sessiz ve Çevre Dostu Mikro Veri Merkezini Müşterilerinin Beğenisine Sundu.Güç Yönetimi Şirketi Eaton, şirketlerin IT ekipmanlarını yönetmelerine yardım eden, güç ve soğutma çözümlerini tek bir kabin içerisinde barındıran Mikro Veri Merkezini 21 Kasım tarihinde Ankara Holiday Inn Otel’de yaptığı toplantıda duyurdu.

Eaton Mikro Veri Merkezi içerisinde; KGK, klima, ortam denetleme, yangın söndürme ve dağıtım panosu,  aydınlatma koruması, sıcaklık, nem, duman, su baskını, manyetik kapı sensörleri, 3.5 kW soğutma kapasitesi, temel veya yönetilebilen pDU, R410A çevre dostu soğutucu sistemleri gibi birçok özelliği bir arada barındırıyor.

Eaton Mikro Veri Merkezi , IT altyapısı için emniyetli olmasıyla ön plana çıkıyor. Yerinde erişim sağlayarak pek çok iç mekan uygulamasında güvenle kullanılabilmektedir.

Mikro veri merkezini en çok tercih eden sektörlerin başında; bankalar, güvenlik, sigorta ve telekomünikasyon şirketleri, devlet daireleri, enerji ve kimya endüstrileri, raylı taşıma sistemi alt yapısı sağlayıcıları, tıp merkezleri, perakende ve eğitim kurumları yer alıyor.

Mikro veri merkezi kullanım ihtiyaçlarına yönelik olarak, Edge Computing, IOT bilisim gibi uç tarafta yoğun işlem ve veri güvenliği gerektiren sistemlerin direk tercih ettigi cözümler arasındadır. Bununla birlikte hacimli veriye hızlı erişim sağlayabilmek için dosyalama ve çizim sistemlerini ağırlıklı kullanan son kullanıcıların, uç noktada verilerine hızlı erişmesini sağlamaktadır.

Mikro Veri Merkezi Yüksek Güvenilirlik, Yedeklilik ve Çalışma Verimliliği Sunuyor

Düzenlenen toplantıda konuşan Eaton Elektrik Türkiye Ülke Satış Müdürü Yılmaz Özcan “Klasik veri merkezleri kurulum ve işletim maliyetleri açısından cazibesini kaybediyor. Özellikle bulut bilişim için mega veri merkezleri açılıyor.

Bu veri merkezleri maliyet açısından daha uygun görünse de lokalde kalan servislerin daha uygun, küçük ve taşınabilir mikro veri merkezlerine dönmesi gerekiyor. Eaton Veri Merkezleri konusunda lider bir firmadır.

Enerji verimli çözümlerimiz ile Facebook gibi dünya devi firmalara güvenle hizmet veriyoruz.” dedi. Eaton Mikro Veri Merkezinin en güçlü özellikleri arasında; Güç dağıtım panosu (kabin içi), standart 42U kabinet olması ve tüm bileşenlerinin standart kabinet içine yerleşmesi olduğunu belirten Özcan “ Bir müşterimiz CCTV izleme merkezi için kabinini değiştirmek ve kontrol edilebilir bir rack ortamına ihtiyaç duyuyordu. Ses izolasyonu nedeniyle tercih edilen Mikro Veri Merkezimiz, insanların çalıştığı alanın yakınına kuruldu.

Kondansör borusu uzunluğu 20 metreye yakındı.  Mikro veri merkezi şu anda bir kaç aydır çalışmakta ve müşterimiz ses izolasyonundan oldukça memnun” diyerek sözlerini tamamladı.

Eaton mikro veri merkezi şirketlere hızlı kurulum, teknik destek ve kolay yer değişimi imkanı sunarken uzaktan kolay erişim ve yönetim kolaylığı da sağlıyor. Bütünleşik tasarımıyla, yüksek teknolojik dizayn ve ortam uyumluluğu sunuyor.

Mikro Veri Merkezi’nin, temel altı faydası;

  • Hızlı Konuşlandırma
  • Çevre Koruma
  • Uzak Erişim, İşletimsel Güvenlik
  • Yüksek Güvenilirlik
  • Düşük Sahiplik Maliyeti (TCO)
  • Çekici, Yüksek Teknolojili Tasarım
Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.