FirmanızTicari Faaliyetlerine Ne Zaman ve Nasıl Başladı ?
Metsan 1984 yılında aydınlatma armatürleri, downlight üretimi ve ticareti için kurulmuştur.Kurulduğu ilk yıllardan bu zamana kadar ürün yelpazesini çeşitlendirmiştir.

Firmanızın Ürün Yelpazesinde Ne Tür Ürünler Var Öğrenebilir miyiz?

Firmamızın ürün yelpazesi iç mekan aydınlatma armatürleri ürettiğimiz firmamızda agırlıklı olarak downlight ve gömme spot üzerine çalışıyoruz. Ürün gamımızda yaklaşık 3500 model ve 40’a yakın renk bulunmaktadır.

Ürünlerimizin özelliklerine gelince metal, zamak ve aluminyum downlight, kristal camlı ve ahşap üzerine kristal camlı dekoratif iç aydınlatma üzerinde çalışıyoruz.Bunun yanısıra led downlight ve dekoratif camlı led iç aydınlatma grupları üzerinde çalışıyoruz.

Ürünlerimizin benzerlerinden en önemli farkı tamamen yerli imalat olmasıdır bu da stok maliyetini sıfıra indirmektedir.Bunun yanı sıra kolay montaj edilebilirliği, yedek parçalarının kısa sürede temin edilebilirliği diğer benzerlerinden Metsan’ı ayrı bi yerde tutar.

Üretim Tesisleriniz ve Çalışanlarınızla İlgili Neler Söylemek İstersiniz?

5000 m2 kapalı olan tesisimizde yaklaşık 100 adet çalışanımızla; Kalıphane, Pres, Polisaj, Kaplama, Montaj, Depo ve İdari bölümler bulunmaktadır. Bunun yanı sıra Karaköy’de perakende satış mağazamız bulunmaktadır.

ISO ve TSE sertifikası almış olan firmamızda çalışma şartları bu sertifikalara uygun doğrultuda yapılmaktadır.

Firmanız Üretim Yapıyor mu, Üretici İseniz İhracatınız Var mı?

Tamamı üretim yapan firmamızın Ortadoğu, Balkanlar, Türkiye Cumhriyetleri, Rusya ve Afrika ülkeri ağırlıklı olmak üzere yaklaşık 30 ülkeye ihracatımız bulunmaktadır.

Firmanızın Kısa ve Uzun Vadedeki Hedefleri Nedir?

Kısa vadedeki hedefimiz bulunduğumuz durumu muhafaza edip arge calısmalarını hızlandırarak, çalışma ortamımızı daha da genişletip ihracatlarımıza daha da hız kazandırmayı planlıyoruz.

Hedefimiz müşterilerimiz, ortaklarımız, çalışanlarımız ve tedarikçilerimiz ile dürüst, güvenilir ilişkilerin kurulduğu ve onların beklentilerinin karşılandığı bir ortam oluşturmak, bilgi ve teknolojilerimizi sürekli geliştirerek müşterilerimizin beklentilerinin de ötesinde ürün ve hizmetler sunmaktır.

Sektörünüzü İyi Bilen Bir Kişi Olarak, Sektörün Gelişimi İle İlgili Görüşleriniz Nelerdir?

Hızla gelişen sektörümüzü gelişimini birebir takip etmekteyiz.Özellikle ledli ürünler üzerinde ciddi çalışmalar yapmaktayız.Bilinçli tüketiciler artıkça sektörümüzde kendini geliştirmeye gayret ediyor, artık aydınlatma sektörü tek düzelikten çıkıp biraz daha tasarım ve özgünlüğe doğru ilerliyor.

Biz de Metsan olarak bu gelişmeleri takip etmeye, günden güne kendimize yeni bir soluk kazandırmaya gayret ediyoruz. Kendi Sektörünüzle İlgili Olarak Yaşadığınız Sorunlar Nelerdir?
Üretici firmaların yaşadığı sıkıntıları zaman zaman bizde yaşamaktayız.İthal ve kalitesiz ürünlerin piyasada bulunması,içinde bulunduğumuz yüksek maliyetli ortam, yüksek ham madde fiyatları ve işçi maliyetleri bizleri zorlamaktadır.

Çözüm olarak imalatçıya, istihdam sağlayan firmalara daha fazla destek verilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.