Led-Tup-Armatur-Makel-Elektrik

Makel 19W ve 27 W güce sahip 150 cm T5 ve 120 cm T8 ölçülerinde üretilen Makel LED Tüp Armatürleri pazara sundu.

Makel Tüp Led Armatürler, floresan lambalar ile kıyaslandığında; %100 e yakın verimlilik artışı (aynı güçte 2 katına yaklaşan parlaklık), 3 katından fazla ömrü ve çevreye zararlı atık içermemeleri sayesinde kullanıcılarına çok büyük avantaj sağlamaktadır.

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte düşen maliyetler bu ürünlerin önündeki en büyük engeli de ortadan kaldırmaktadır. 150 cm ürünler T5 ölçülerinde olup ışık verimleri 120 – 140 lm/W civarındadır.

Makel-Tup-Led-Armatur

Ürün 50°C ortam sıcaklığında bile bozulmadan sürekli çalışabilir. 6500K renk sıcaklığına sahiptir. T5 ürünler ilk etapta 19 ve 27 Watt’lık güçlerde üretilmiştir.

19W ürün 2300 lm, 27W ürün 3900 lm vermektedir. T8 ürünümüz ise 19W olup 2200 lm sağlamaktadır. Bu gruptaki tüm ürünlerimiz, uluslararası direktiflere uygun olarak Yüksek Güç Faktörlü (> 0.95) olarak üretilmektedir.

150 – 260V çalışma aralığında, güç ve ışığı sabittir. Ürünlerimiz çok düşük kalkınma akımı ve toplam harmonik bozulmaya (< %15) sahiptir. Makel LED tüp armatürler; konut, market, ofis, okul, hastane, spor tesisi, benzin istasyonu, depo ve antrepolar, otoparklarda kullanım olanağı sağlamaktadır.

Makel LED tüplerin diğer önemli özellikleri : 

• Standart T8 floresan lambalarla karşılaştırıldığında, %40-65 daha verimli olup, enerji giderlerinde tasarruf sağlar.

• Düşük sıcaklıktan etkilenmeyen ışık akısı (lümen) performansına sahiptir

• Kırpışma ve stroboskopik efekte neden olmaz.

• Renk kararlılığı yüksektir.

• Rejime girme süresi gerektirmez, hemen çalışır.

• UV (Morötesi) ve IR (Kızılötesi) ışınım yayımlamaz.

Günboyu kullanılan ofis, okul, hastane, market  vb. yapılarda sıklıkla yer alan armatürlerdeki lineer floresan lambaların, LED tüpler ile değiştirilmesinin, enerji tasarrufu başta olmak üzere, pek çok yönden olumlu ve önemlidir. olduğu açıktır. Makel LED Tüp ideal bir aydınlatma çözümü olarak sunulmaktadır.

Ürün katalogları ve Fiyat Listeleri kategorilerimizde firma kataloglarını inceleyebilirsiniz.

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.