Dumlupinar 5

Makel  Ar-Ge merkezi faaliyetleri kapsamında, Dumlupınar Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği fakültesinde son sınıf öğrencileri ile Makel KNX ürünlerine ve KNX teknolojisine yönelik seminer ve çalışma toplantısı gerçekleştirdi.

Makel arge dumlupınar

Makel sosyal sorumluluk projeleri kapsamında öğrencilerle buluşmaya devam ediyor. Elektrik-Elektronik Mühendisliği üzerine eğitim gören ve gelecekte bu sektörde çalışmaya başlayacak olan öğrencilerle bir araya gelen Makel Ar-Ge Merkezi Mühendisleri, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Devreler ve Sistemler Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ali EBEOĞLU eşliğinde 2 saat süren bir seminer gerçekleştirdi.

Alanında uzman kişiler tarafından gerçekleştirilen seminerde, Arge Merkezi mühendislerince, Makel tanıtımı, yeni teknoloji harikası KNX akıllı otomasyon tanıtımı gerçekleştirdi.

Yüksek katılım ile gerçekleşen seminerde öğrencilerle birebir iletişim kurularak sorular mühendislerimiz tarafından yanıtlandı. Bu etkinlik ile öğrenciler, Makel’i ve KNX otomasyon sistemini yakından tanıma fırsatı buldu.

Makel KNX deney seti üzerinden kurulum ve yazılım senaryoları yapılarak öğrencilerin edindikleri bilgiler kalıcı hale getirildi. KNX üzerine çalışmalar yapan öğrenciler için Makel Ar-Ge Merkezinde staj imkanı ile ilgili kararlar alındı.

Dumlupınar Üniversitesinde, yüksek lisans öğrenimi kapsamında, Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Enerji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doc.Dr. Ümran ERÇETİN ile “1505 – Üniversite-Sanayi İşbirliği Destek Programı” kapsamında tez çalışması yapılması konusunda karar alındı.”

Makel’s R&D Center to Host the Undergraduates of Dumlupınar University

Makel’s R&D Center held a seminar and workshop focusing on Makel’s KNX products and KNX technology in general and hosted seniors of Dumlupınar University, Faculty of Electricity & Electronics Engineering.

Makel Holding introduces students to the sector as part of its social responsibility projects. Engineers of Makel’s R&D Center got together with the seniors of Dumlupınar University, Faculty of Electricity & Electronics Engineering in a 2-hours seminar held with the participation of Prof. Dr. Mehmet Ali EBEOĞLU, Head of the Department of Circuits and Systems of Dumlupınar University, Faculty of Electricity & Electronics Engineering.

Delivered by specialists from the R&D Center, seminar included the introduction of Makel and the state-of-the-art KNX smart automation system. The level of participation to the seminar was high and Makel’s engineers also brought insight to the students with a Q&A session.

Thanks to this event, students found the chance to better understand the KNX automation system and they were introduced to Makel. Using Makel’s test set, the students trained using installation and software scenarios. The company announced that students focusing on KNX will be offered internship positions in Makel’s R&D Center.

It was further decided that a thesis studies to be undertaken as part of the “1505 – University-Industry Cooperation Support Program” with the supervision of Asst. Prof. Ümran ERÇETİN, Deputy Dean of Faculty of Engineering and Member of the Faculty of Energy.

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.