1 MW sektöründeki lider rüzgar türbinleri sağlayıcısı LEITWIND, LTW80 1MW ve Türkiye pazarına yeni girecek olan LTW90 1 MW
1 MW sektöründeki lider rüzgar türbinleri sağlayıcısı LEITWIND, LTW80 1MW ve Türkiye pazarına yeni girecek olan LTW90 1 MW

Sürdürülebilir bir doğa için rüzgar enerjisini akıllı enerjiye dönüştüren LEITWIND2-4 Mayıs 2018 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı’nda (ICCI 2018) yer alacak standında ziyaretçilerini ağırlayacak.

1 MW sektöründeki lider rüzgar türbinleri sağlayıcısı LEITWIND, LTW80 1MW ve Türkiye pazarına yeni girecek olan LTW90 1 MW ürünleriyle Hall 9 H105’te olacak!

Sektörde sağladığı kârlı yatırım seçenekleriyle lisanssız segmentin lider markası olarak bilinen LEITWIND, LTW90 1 MW’lık rüzgar türbinini piyasaya sürdü. Düşük rüzgarlı alanlar için özel olarak geliştirilen rüzgar türbini, LEITWIND’in en çok satan LTW80 1MW’lık modelini baz almakta.

90 metreye yükseltilmiş kanat (rotor) çapıyla LTW90 1 MW, kesin olarak kanıtlanmış “direct-drive” teknolojisinin avantajlarını ve düşük rüzgar koşullarında yüksek performansı bir araya getiren sınıfında öncü yeni bir ürün sunuyor. Türkiye lisanssız pazarı için ideal olan LTW90 1MW’ın tip belgesi de Türkiye pazarı için hazırlandı.

80, 86 ve en son 90 metrekarelik kanat (rotor) çaplarıyla çok daha fazla süpürme alanına sahip LEITWIND, alandaki rüzgar hızına bağlı olarak benzer türbinlerden %30 ila %50 arasında daha fazla enerji üretim kapasitesine sahip. Başlangıç yatırımının geri ödemesinden sonra bu oran müşteriler için daha fazla enerji üretmek ve daha fazla kâr sağlamak anlamına geliyor.

LEITWIND bugüne kadar Türkiye’de lisanssız elektrik üretimine ilişkin yönetmelikle düzenlenen birçok proje gerçekleştirdi. Son olarak, Çorum Belediyesi’nin 4 adet LTW 80 / 1.0 MW türbinlerini devreye alarak yılda 16.000.000 kW enerji üretimi sağlamayı planlıyor.

LEITWIND Hakkında

Teleferiklerde, kar traktörlerinde, paletli taşıtlarda, kentsel ulaşımda, rüzgar türbinlerinde ve yapay kar makinelerinde uzmanlaşmış ve teknolojik olarak yenilikçi şirketler grubu olan HTI’ın (Yüksek Teknoloji Endüstrileri) bir parçasıdır. Türkiye’de de şubesi bulunan grup; İtalya, Avusturya, Fransa, Slovakya, İsveç, ABD, Kanada, Hindistan ve Çin’deki üretim alanları ve 90’dan fazla uluslararası satış ve servis lokasyonları ile dünya genelinde