led-teknolojili-giyilebilir-aktif-aydinlatma-sistemi

Yüksek teknolojili bir dünyada yaşadığımız halde, özellikle akşamları veya gece görünürlüğü düşük olduğunda araç sürücülerinin yayaları, bisikletlileri, koşucuları veya gece dışarıda çalışan işçileri fark etmesi zorlaşıyor.

Gece görünürlüğü ve kişisel güvenliği artırmak için LED ışıkları kullanarak yeni bir sistem geliştiren firma; kask, çanta gibi iş kıyafetlerinin yanı sıra okul çantaları, spor ve eğlence kıyafetleri ve aksesuarlarını aydınlatan aktif LED modül sistemi ile insanların dünyanın dört bir yanında daha güvenilir seyahat etmesine, çalışmasına ve iletişim kurmasına katkı sağlıyor.

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Osram, gece görünürlüğü ve böylelikle kişisel güvenliği sağlayan yenilikçi bir LED aydınlatma sistemi geliştirdi.

Özellikle akşamları veya gece görünürlüğü düşük olduğunda yayaların, bisikletlilerin, koşucuların ve açık havada çalışan işçilerin daha görünür olabilmesi için çeşitli renk ve formlarda giyilebilir LED modülleri tasarlayan aydınlatma firması; kask, sırt çantası, okul çantası gibi aksesuarların yanı sıra kıyafetleri de aydınlatan yenilikçi sistemiyle kullanıcının gece karanlıkta bile net bir şekilde görünmesine yardımcı oluyor.

Çalışanlar gece hem daha görünür hem daha güvenli

Gece görünürlüğü özellikle trafikte gerek yol güvenliği gerekse de yaya güvenliği için büyük riskler oluşturuyor. Işığa ani tepki veren reflektörler ve yalnızca hareketli bir nesneyi algıladıkları anda harekete geçen akıllı farlar, artan popülaritelerine rağmen yalnızca bir noktaya kadar etkili olabiliyor ve tam güvenlik sağlamıyor.

2017 yılında ilk LED iş ceketlerini ve güvenlik yeleklerini pazara sunmak için Uvex ile ortak olan Osram’ın yeni aktif aydınlatma sistemi, çalışanları karanlıkta ve görünürlük yetersiz olduğunda, örneğin şantiyelerde veya yol çalışmaları sırasında korumak için ekstra bir güvenlik katmanı sağlıyor.

USB bağlantılı bir güç bankası (Power bank) ile kolayca çalıştırılan ve entegre LED’li giysiler, yıkanabilme özelliğine de sahip…

Aktif aydınlatma: Giysiler için LED ışık modüllerinin teknik özellikleri:
• Homojen bir aydınlatma sağlar
• Uzu ömürlü LED teknolojisine sahiptir
• Aplikasyonla kontrol edilebilir
• Power Bank ile çalışır
• Ekstra düşük voltaj sistemine sahiptir

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.