Ticarethaneler adından da anlaşılacağı gibi kar amacı güden işletmelerdir. İçinde ticari işletmelerin bulunduğu özellikle mal ve hizmetlerin sunulduğu ticari yapıları öne çıkaran, görünür yapan, müşteriyi çeken reklam unsurlarıdır tabelalar.

Aynı zamanda tabelalar markaların da muhtemel en görünür ve belirgin unsurlarıdır. Tutarsız ve zayıf aydınlatılmış bir tabela marka deneyimi üzerine olumsuz bir etkiye sahiptir. Doğru aydınlatılmış tabela marka etkisini arttırır ve olumlu bir marka deneyimi sunar.

Öncelikle tabela tanınma unsurudur ve bir markanın görsel kimliğini ifade eder. Müşteriler doğrudan yada dolaylı olarak tabela ile markayı ilişiklendirirler. Etki iki düzeyde gerçekleşir. Müşteri ilkinde marka tanımını ve bilgilerini bilinçli bir şekilde algılar, ya da tabela tasarımı/görüntüsü marka hakkında müşteride bir değer yargısı bırakır.

Nasıl bir izlenim veya mesajın verilmek istendiğinin doğru aydınlatma ile sunulması hayati önem taşımaktadır. Tabelalar ile performansı yüksek, verimli ve düşük ömür boyu maliyet ile LED ışıkları iyi bir marka deneyimi oluşturabilir.

Söz konusu satış stratejileri olduğunda 24 saat çalışna bir pazarlama aracı tabela; rengi, frekansı, farklı ışık efektleri kullanarak markanızın konumlanmasını etkileyebilir. Aynı zamanda birçok sektörde özellikle 24 saat hizmet veren mekanlarda tabela mişterinin mekanı bulmasına yardımcı olur. Kısaca ”Işık Çeker” Aydınlatılmamış bir tabelaya sahip mekanlar ve kötü aydınlatılmış yerler bu avantajı yakalayabilir mi?

Dünyanın her yerinde tabelalar, coğrafi yapı ve kültürlerden bağımsız