krc-elektromarket-ana-bina-gorseli

2004 yılında Eskişehir’de tek bir şube ile kurulan KRC Elektro Market Hakan Kıraç ve Ersoy Filiz ortaklığında 16 şube ile büyümeye ve çağa ayak uydurmaya devam ediyor.

2004 yılında Hakan Kıraç ve Ersoy Filiz ortaklığı ile kurulan KRC Elektro Market günümüzde farklı şehirlerde bulunan 15 şubesi ile her markadan ürünü, elektrik sektörünün her ihtiyacını karşılamak adına müşterilerine ulaştırmaya devam ediyor.

Bunun yanı sıra 2019 yılında çalışmalarına başlanan ve birkaç aydır KRC Elektro Market markasının 16. şubesi olan ve Türkiye’nin her yerinden tüketicilerine hizmet veren “Dijital Şube”  ile de herkes tarafından erişilebilir kaliteli hizmet anlayışını sürdürmeye devam ediyor.

krc-elektromarket-magaza-gorseli

Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kıraç dijital pazarlama ile ilgili düşüncelerini “Pandemi ile birlikte dijital pazarlama ve e-ticaret çok hızlandı ancak bizler 1 yıl kadar öncesinden bununla alakalı çalışmalara başlamıştık zaten.

“16. şube; Dijital Şube” hedefimiz için 2020 yılının başlarından itibaren çalışmalara başladık.

Dijital şubemizin görevi hem şirketimizin dijital pazarlamasını yaparak tüm şubelere iş akışını sağlamak, hem de e-ticaret ortamında hedef kitlemizin ihtiyaçlarını karşılamak.

Hedefimiz 2021 yılında ciromuzun %10’unu e-ticaret üzerinden yapmak. Uzun vadede hedefimiz ise ciromuzun %70-%80 civarında oranını e-ticaret üzerinden yapmak.

krc-elektromarket-ana-bina-gorseli

Şu anda dijital pazarlama üzerinden oldukça fazla müşteriye ulaşıyoruz. Öte yandan geleneksel pazarlamaya göre dijital pazarlamanın birçok avantajı olduğunu düşünüyorum.

Geleneksel pazarlamada muhakkak müşterilerin yanına gidip pazarlama yapmak zorunda kalıyor hatta bazen yanımızda reel olarak bir ürün bulunduruyorduk.

Bu yöntemler hem pazarlamacı arkadaşlarımızın hem de müşterilerimizin çok fazla vaktini alıyordu.

Günümüzde her dakikanın önemi var bu nedenle şu anda biz daha çok dijital pazarlamaya ağırlık veriyoruz. Zaten sektörümüzde bu konuda görüntüleme ve analiz etme konusunda daha ilk yılımızda yine lider firma olduk.

10 binlerce müşteriye ulaşıyoruz, bu sayede müşterilerimiz müsait oldukları anlarda hatta belki mesai saatleri dışında bizim pazarladığımız ürünleri inceleyebiliyor ve satın alabiliyorlar.

Hem onlar için hem de bizim için zaman ve enerji tasarrufu anlamına geliyor bu. Global bir Dünya’da yaşıyoruz ve birçok marka artık dijital pazarlamaya geçiyor.

Rekabetin akıllı cihazlara taşınmasıyla birlikte her gün çok farklı pazarlama yöntemleri ortaya çıkmaya başladı. Bana kalırsa değişime ayak uydurmak ve fark yaratmak markaların hayatta kalmasını sağlayacak en önemli gereklilik.

Bu sebeple dijital pazarlama alanında kendimizi günden güne geliştiriyor ve sektörümüzde öncü olmak istiyoruz.

Şu anki gidişatımız gayet mutlu edici. Bu anlamda çalışmalarımız devam edecek.” şeklinde aktarıyor. Sosyal medyanın aktif biçimde kullanımının kurum kültürlerinin önemli bir parçası olduğunu belirten Kıraç, bu konudaki düşüncelerini “Sosyal medyayı dijital pazarlama aracı olarak en uygun maliyetli ve kullanışlı mecralardan birisi olarak görüyorum.

Veri analizi ile birlikte şirketimizin iletmek istediği mesajı nokta atışı olarak hedef kitlemize ulaştırması yönünden üzerine düştüğümüz bir alan.

Yalnızca sosyal medya yönetimi ve tüketici davranışları analizi için bünyemizde bir sosyal medya uzmanı bir de halkla ilişkiler ve reklam uzmanı barındırıyoruz.

Ayrıca yine sosyal medya sayesinde tüketiciye ürün pazarlamanın yanı sıra çeşitli stratejiler ile oluşturulan içerikler sayesinde marka bilinirliğimizi arttırıyor ve tüketicinin zihninde kurumsal kimliğimizi oluşturuyoruz.

Bu sebeplerle sektörde ve Dünya’da sosyal medya üzerinden pazarlama yönteminin de oldukça yükseleceğini düşünüyorum.

Dengeler değişecek ve çok farklı başarılara ya da çok farklı başarısızlıklara şahit olacağız.  Biz başarılar içerisinde olmak ve ilerlemek hatta bu konuda da lider olmak istiyoruz” sözleri ile aktarıyor.

Değişen ve gelişen pazarlama sektöründe yenilikçi yöntemlerin ve teknolojinin pozitif faydalarının elektrik malzemesi sektöründe de fark yaratacağını öngören KRC Elektro Market, çalışmalarını genel cironun %70-%80 oranında dijital pazarlama üzerinden gerçekleştirme yönünde sürdürüyor.

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.