koskaca-bir-yil-daha-geride-kaldi-sektorum-dergisi-aralik-sayisi-ile-yayinda

Aralık sayımızdan herkese merhabalar,

Koskoca bir yılın daha birlikte sonuna geldik. Bu sayıyla birlikte 2022 yılını geride bırakmış olacağız. Başlarken Sektörüm Ailesi olarak herkese mutlu, huzurlu ve gönlünden geçen başarılarla dolu bir 2023 yılı dileriz. Bizler bu yılı güzel işlere imza atmanın ve yeni iş birliklerinin getirdiği mutluluk ile kapattık. Umarım sizin içinde güzel bir yıl geride kalmıştır.

Aralık sayımıza gelecek olursak, geçtiğimiz ay sektördeki hareketlilik elbette bu sayımıza yansıdı. Aralık sayısında elektrik sektörünün en önemli fuarlarından biri olan A-Tech Akıllı Bina Teknolojileri Elektrik Sistemleri Fuarı’na katılan markalarımızın başarılarla dolu haberlerine yer verdik.

Fuar atmosferi, sektörümüzdeki yerli firmaların istikrarlı ilerlemelerinin en büyük kanıtı olarak bizlere gurur kaynağı oldu.

Fuarda dünyanın dört bir yanından gelen yerli ve yabancı ziyaretçiler yerli sanayinin ortaya koyduğu inovatif ürünleri inceleyerek yeni iş birliklerinin temellerini attı.

Öte yandan Mutlusan’ın Matelec Fuarı’nı başarıyla tamamlayarak Madrid’te estirdiği Türk rüzgarları da Aralık sayısında yerini aldı.

Üntel Kablo ise Bauma Fuarı’nda beğenileri toplayarak, Türk sanayisini Münih’te en güzel şekilde temsil etti, bizler de gururla haberini yaptık.

Beş A, tüm yapı profesyonellerinin ve bina sorumlularının çok iyi bilmesi gereken acil aydınlatma sistemlerinde test, bakım ve kayıt süreçlerini tüm ayrıntıları ile anlattı.

Yazarlarımızdan Semih Çalapkulu, güneş enerjisini her açıdan ele alırken, yurdumuzdaki güneş enerjisi potansiyelinden bahsetti.

Hikmet Baydar “Dış Ticarette İşler Yolunda mı?” makalesi ile ihracat ve ithalat oranlarını karşılaştırarak Türkiye’nin döviz bazında gelir-gider tablosunu değerlendirdi.

Yılmaz Caymaz, satışta sıkça başvurulan “SPIN” tekniğinin son adımı olan “İhtiyaç Soruları (Need-Payoff)” aşamasını anlattı. Böylece 2022’yi tamamlarken uzun yıllardır başvurulan bir satış tekniği olan SPIN’i tüm okuyucularımıza her aşaması ile aktarmış oldu.

Bu sayımızda Novsen Elektrik ile birlikte, Frer markalı QUBO 96 Serisi enerji analizörlerini inceledik.

Aralık sayımız boyunca sektörün gündemine yönelik gelişmelerle ve sektörün önde gelen markalarının ürün, yatırım ve proje haberleri ile buluşuyor olacaksınız.

İçerikleri hazırlarken en ufak gelişmelerden en büyük başarılara kadar sektörümüze artı katan bütün gelişmelere yer vermeye çalıştık.

Böylece Türk elektrik, aydınlatma, otomasyon ve akıllı bina teknolojileri sanayisinin umut verici atmosferi ile yılı kapatmak istedik.

Sektörüm Dergisi Aralık sayısından herkese merhabalar. Tüm okuyucularımıza keyifli okumalar ve güzel başlangıçlarla dolu, temiz bir 2023 yılı dileriz.

Sevgilerle.

Ecem Keskin 1997 yılında Hatay’da doğmuştur. Çocukluğundan itibaren Eskişehir’de yaşamaktadır. Ortaokul ve lise yıllarında takım sporcusu olarak kulaç attıktan sonra üniversite öğrenimi sırasında 3 yıl boyunca Osmangazi Üniversitesi’nde yüzme antrenörlüğü yapmıştır. Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nde tamamlamıştır. Mezun olduktan sonra küçük bir ajansta çeşitli markalara içerik tasarımı ve reklam planlama hizmetleri vermiştir. Ajans tecrübesinden sonra bir buçuk yıl boyunca elektrik/otomasyon alanında çalışma faaliyetleri yürüten bir markanın “Halkla İlişkiler ve Tanıtım Uzmanı” pozisyonunda ve e-ticaret ekibinde görev alarak sektöre girmiştir. Şimdilerde Sektörüm Dergisi editörü olarak çalışma hayatını sürdüren Ecem Keskin, hayallerini gerçekleştirmekle meşgul.