dogru-kombi-bakimi-nasil-yapilir-gorsel

İklimlendirme sistemlerinin hayatımıza sağladığı kolaylığı ve konforu yaz kış verimli kullanmanın yolu, cihaz bakımlarının düzenli olarak yapılmasından geçiyor. Kışın yaşam alanlarının ısınmasını, sıcak su ihtiyacının kesintisiz olarak karşılanmasını sağlayan kombiler ise yıl içinde yapılan bakımlarla dört mevsim konforlu bir kullanım sunuyor.

kombi-bakimi-nasil-yapilir-kombi-gorseli-2

Yaşam için teknoloji anlayışını, her geçen yıl geliştirdiği üstün özelliklerle ürünlerine yansıtan Bosch Termoteknoloji, periyodik kombi bakım hizmetleriyle de kullanıcılarının yanında.

Kombinizin kurulumundan, kullanım önerilerine varan bu destekten, bakım zamanlarında da yararlanmanız hem tasarruf hem cihaz performansı için önemli. Peki kombi bakımınızı ne zaman yaptırmanız gerektiğini biliyor musunuz?

İşte kombinizin performansından kesintisiz olarak yararlanmanızı sağlayan kombi bakımı hakkında bilmeniz gerekenler…

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

Evinizin ortam ısısını ayarlayan ve sıcak su kullanımını sağlayan kombilerin her yıl sonbahar ve yaz başında olmak üzere bakımlarının yapılması gerekiyor. 6 aylık perdiyodlar halinde yapılan bu bakımlarda teknik servis uzmanları, önce kombinin sızdırmazlığını kontrol ediyor.

Ardından cihazınızın iç ve dış aksamlarında oluşan kirlenmeye karşı özel temizleyiciler kullanılarak kombinizin temizliği yapılıyor.

kombi-bakimi-nasil-yapilir-kombi-gorseli

Kombi bakımında temizlik ve performans kadar önemli olan emniyet ise ateşleme otomatiğinin gaz kesme fonksiyonundan baca çekişine varan detaylı bir incelemeye tabi tutuluyor. Teknik kontroller sırasında ön yanma ayarı ile farklı çalışma düzeylerindeki gaz ayarları ölçülüyor.

İkinci aşamada kombi bakımı sıcak su fonksiyonlarının kontrol edilmesi, ısı eşanjörünün test edilmesi gibi işlemlerle devam ediyor. Kombinizin elektrik aksamlarının incelenmesinin ardından filtre temizliği, kalorifer ve su hattında bulunan tozların temizliği yapılıyor.

Son olarak su basıncı kontrol edilerek kombinizin farklı su debilerinde en yüksek performansı vermesi için gerekli ayarlamalar yapılıyor.

Uzman ekipler tarafından gerekli ekipmanlar kullanılarak yapılan bu bakımlar, olası arızaları minimum seviyeye indirmekle kalmıyor, ısınma ve sıcak su konforunu yakıt tasarrufu yaparak yaşamanızı sağlıyor.

Yazın Kombi Bakımı Yaptırmak Neden Gereklidir?

Her bilinçli kullanıcının, kombi bakımında en ideal zamanın sonbahar ve yaz başı olduğunu bilmesi önemli. Bunun nedeni, kombilerin en çok kullanıldığı kış aylarında beklenen performansı göstereceğinden emin olmak ve olası performans kayıplarını önceden tespit ederek gerekli önlemleri almaktır.

Ayrıca yılda iki kez olmak üzere yapılan bu periyodik bakımlar sayesinde %30’a varan yakıt tasarrufu yapmak mümkün. Düzenli yapılan kombi bakımı sayesinde, cihazınızın yıl boyunca fabrikasyon değerlerini koruyarak çalışmasını sağlayabilir, arıza durumlarında yapacağınız ödemelerden de bu sayede tasarruf edebilirsiniz.

Ani arızalar aynı zamanda kış aylarında yaşam konforunuzu ve sağlığınızı olumsuz etkileyen durumlara neden olabilir. Bunu önlemek için yapılan kombi bakımları, tasarruflu gaz tüketiminin yanı sıra sağlıklı yaşam alanları yaratmak demektir.

Kombi Bakım Servisleri İle Güvenilir Hizmet Rahatlığını Yaşayın

Sonbahar ve yaz mevsimi başında yaptırmanız gereken kombi bakımınızın uzman kişilerce uygulandığından emin olmanız, hem güvenliğiniz hem sorunsuz bir kombi kullanımı için büyük önem taşıyor.

Bosch Termoteknoloji, kullanıcılarının güvenliğini ve konforunu daima ön planda tutan çalışma felsefesini yetkili servis hizmetlerine de başarıyla yansıtıyor.

Güncel eğitimlerle çağın teknolojisine hakim olan Bosch Termoteknoloji’nin uzman ekipleri, bakım ve arıza durumlarında her an yanınızda olmak için yine teknolojiyi ve tecrübesini kullanıyor.

Kombi bakımınızın uzman bir ekip tarafından yapılması ve cihazınıza uygun orijinal yedek parçaların kullanılması güvenliğinizi ve konforunuzu garantili bir bakımla korumayı hedefliyor. Bosch Termoteknoloji yetkili servisleri, kalite standartlarına sadık, donanımını yıl içindeki eğitimlerle güncelleyen ekibiyle kombinizin yaz bakımında da tüm deneyimiyle hizmet vermeye devam ediyor.