Kırklareli’nde gerçekleştirdiği başarılı konut projeleri ile bilinen SBS İnşaat, gerçekleştireceği yeni projesi Kırklareli Konakları’nı SmartBS Otomasyon ve Mühendislik ile birlikte akıllandırma kararı verdi.

HDL Türkiye Distribütörü olan SmartBS Otomasyon ve Mühendislik tarafından gerçekleştirilecek olan akıllı ev projesi aynı zamanda Kırklareli’nin ilk akıllı ev projesi olma özelliğini de taşıyor.

Yüksek kaliteli ve son kullanıcıya kusursuz çözümler sunan HDL’nin “akıllı ev giriş paketi”nin kullanıldığı Kırklareli Konakları Projesi’nde her daire için standart özellikler yanında daire sahiplerinin arzularına göre şekillendirebilmeleri de mümkün olacak.

Akıllı Ev Giriş Paketi, asıl olarak daire genelinde 4 kontrolün sağlanmasını tanımlamakta. Bunlar sırası ile su vanası kontrolünün (aç / kapa) sağlanması, enerji tasarrufu maksadı ile evin tüm aydınlatma ve elektrik sisteminin kontrolü (giriş / çıkış senaryosu ile aç / kapa), daire girişinde 1 adet aydınlatmanın kontrolü (hol / giriş aydınlatma aç / kapa) ve ısınma türü ne olursa olsun (kombi, merkezi vb.) derecesel bazlı daire sıcaklık kontrolünün sağlanması amaçlanmaktadır.

Tüm kontroller cep telefonları ve tablet bilgisayarlardan yapılabildiği gibi, daire içine konulacak bir adet dokunmatik, cam, 7 ana sayfa üzerinden (ısıtma, perde panjur, güvenlik, multimedya ve aydınlatma) sistem kontrollerini sağlayan HDL tarafından üretilerek piyasaya sürülen DLP anahtarlarla sağlanmaktadır.

Bir süredir Tekirdağ, Edirne, Kırklareli ve ilçelerinde yer alan projelere özel önem verdiklerini belirten SmartBS Otomasyon ve Mühendislik Sistemleri Satış Pazarlama Koordinatörü Selahattin Nayman, Kırklareli’nin ilk akıllı ev projesini gerçekleştirecekleri için çok mutlu olduklarını, bölgede bundan sonra da çalışmalarına devam edeceklerini ifade etti.

3 blok ve 64 daireden oluşan Kırklareli Konakları projesinin 2016 yılının ilk yarısında tamamlanması bekleniyor.

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.