Kendal-K2-kolombiya-fuari

Türk Aydınlatma sektörünün lider üreticilerinden biri olan Kendal Elektrik Aydınlatma, 05-07 Nisan 2022 tarihleri arasında Kolombiya’nın Medellin şehrinde düzenlenen FISE Fuarı‘na katıldı. İki yılda bir düzenlenen ve ülkenin tek elektrik, elektronik, otomasyon ve aydınlatma fuarı olan FISE Fuarı’na bu yıl da yaklaşık 600 firma katıldı.

Fuar’da Kolombiya, Panama, Venezuela, Meksika, Peru, Brezilya, Arjantin, Karayip Adaları, Ekvador, Şili, Paraguay gibi çeşitli ülkelerden gelen 30.000 ziyaretçi firmaları ve ürünlerini inceledi. Kendal Elektrik Aydınlatma, ürün gamına yeni eklenen LED ürünlerini, ofis armatürlerini, downlight grubunu, projektörlerini, yol ve cadde armatürlerini, etanj armatürlerini, wallwasher grubunu ve LED bar armatürleri içeren 7 ayrı ürün grubunu ziyaretçileri ile buluşturdu.

Kendal-K2-kolombiya-fuari

Kendal Elektrik Aydınlatma tesislerinde üretilen LED ışık kaynaklı aydınlatma armatürleri ve özellikle TEDAŞ şartnamesine uygun olarak üretilen LED Yol ve Cadde Aydınlatma Armatürleri fuarda ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. Kendal Elektrik Aydınlatma Yönetim Kurulu Üyeleri, ihracat ve proje birimi ve AR-GE birimi ile birlikte geniş bir ekiple fuarda yerini alan Kendal Elektrik Aydınlatma, ürünleriyle ilgili ayrıntılı bilgileri ziyaretçileriyle paylaştı.

Konvansiyonel ve yeni LED ışık kaynaklı armatürlerinin teknik detaylarıyla anlatıldığı 2022 genel kataloğu ile fuar ziyaretçilerinin beğenisini toplayan Kendal Elektrik Aydınlatma, bünyesinde yer alan akredite laboratuvarda yaptığı ölçüm sonuçlarını da ziyaretçileri ile paylaşarak AR-GE çatısı altında yapılan çalışmalarının tanıtımını da örneklerle gerçekleştirdi.

24 yıl önce İstanbul’da kurulan Kendal Elektrik Aydınlatma; üretim, ihracat ve istihdam rakamları ile aydınlatma sektöründe Türkiye’nin en büyük üreticilerinden biri haline geldi.

22.000m² kapalı alanda aydınlatma armatür ve ekipman üretimini, 250 kişilik kadrosu ile gerçekleştirmektedir. Kendi tesislerinde yılda 17 milyon aydınlatma armatürü üreten Kendal Elektrik Aydınlatma, 42 ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir. Türkiye’de 81 ilde bayi ağı ve zincir mağazalarının yanı sıra, TEDAŞ ve proje kanalı ile yerli üretim ürünlerini müşterilerine ulaştırmaktadır.

Firma, AR-GE bölümünde çalışan güçlü mühendis kadrosu ile aydınlatma alanında bilimsel çalışmalara imza atmakta; optik, ısıl, mekanik ve elektriksel tasarımları kendi bünyesinde yapmaktadır.

AR-GE çalışmaları ve gelişen LED teknolojisi ile birlikte aydınlatma kriterlerine uygun armatürler tasarlamaktadır. Türk Akreditasyon Kurumu tarafından akredite olan laboratuvarı ile tüm aydınlatma ürünlerini belgelendirebilmektedir.

Bütünsel tasarruf yaklaşımı ile mekanlara özel projelendirme ve aydınlatma tasarımı hizmeti veren Kendal Elektrik Aydınlatma’nın 2000 çeşit ürün grubunda; dış mekân aydınlatma, iç mekân aydınlatma, endüstriyel aydınlatma, tüm aydınlatma ekipmanları ve lambalar bulunmaktadır.