katma-deger-yaratan-parafudrlariyla-trimbox-okisan-is-birligi

Elektrik sektörünün önde gelen parafudr üreticilerinden Trimbox, Okisan Güvenlik Teknolojileri ile iş birliği sürecine girdi. Yapılan iş birliği kapsamında, Okisan’ın güvenlik çözümlerinde kullandığı Tiandy ürünlerde, Trimbox kullanımı ile artı 1 yıl daha garanti almak mümkün olacak.

Okisan Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Özkara ile imzalanan protokolün getireceği yeniliklere ilişkin bilgileri Trimbox Yönetim Kurulu Başkanı Evren Yurttaş açıkladı;

Trimbox bugüne kadar yaptığı tüm çalışmalarda, ticari hayata ve iş dünyasına katma değer sunacak ürünler geliştirmeyi hedefledi.

okisan-tiandy-guvenlik-kamerasi

Bu hedef doğrultusunda birlikte yürüdüğümüz markaların mevcut pazar paylarını yükseltmek ve yeni pazar hakimiyetleri kurmalarına imkan verecek katkıyı sunmak bizim için her zaman çok önemli olmuştur.

İnovasyon odaklı çalışmak, sektörel bir heyecan yaratma anlamında çok değerli farklılıkları beraberinde getiriyor. Tam da bu günlerde bu heyecana ihtiyacımız olduğunu düşünüyoruz.

Bildiğiniz üzere; 11 ili derinden etkileyen çifte depremin, ülke genelinde genel bir yas havası oluşturduğu zorlu bir süreçten geçiyoruz. Genel anlamda her alanda yıkım getiren afetin, ticari olarak da negatif etkilerini göz ardı etmemiz mümkün değil.

Bu girişimin de, iş hayatına moral olarak yansımasını ümit ederek, bu vesileyle bir kez daha hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar ve sağlıklı ömürler diliyorum.’’

Trimbox İle Garantili Koruma

Elektrik, elektronik ve güvenlik sektöründeki üreticiler/ithalatçılar, satışını yaptıkları tüm cihazlar için, ürün kapsam ve özelliklerine göre, müşterilerine üretim tarihlerinden itibaren 2 yıl, 3 yıl, 5 yıl gibi değişen garanti süreleri sunar.

trimbox-parafudr

Bu süreler dahilinde müşteriler, şebeke kaynaklı bir problem ya da kullanım hatası yoksa, meydana gelecek arıza ya da üretim kaynaklı herhangi bir sorunu bedelsiz tamir etme veya değiştirme hakkına sahiptir.

Garanti yazan, “Şebeke Kaynaklı Problemler Garanti Kapsamı Dışındadır” ibaresi müşteri tarafında ciddi bedellere mal olmakla beraber, bu durum, müşteri-üretici-satıcı tarafında da tüketici şikayetleri listesinin en başında yer alır.

Trimbox markasının ürettiği aşırı gerilim sönümleyiciler sayesinde, şebeke kaynaklı problemle tamamen ortadan kalkıyor ve cihazlar; yıldırım, trafo hatları, nötr kopması, nötr-faz teması vb. elektrik dalgalanmaları ya da aşırı gerilimlerde cihaz yanması ve yangın çıkması gibi sorunların yaşanmasının önüne geçiyor.

Okisan Güvenlik ve Trimbox İş Birliğinde Ezberleri Bozan Proje

İşte “Ezber Bozan Proje” sloganıyla yola çıkan Trimbox ve Okisan Güvenlik Teknolojileri iş birliğinin avantajı tam olarak bu noktada ortaya çıkıyor;

Okisan Güvenlik Teknolojileri, satışını yaptığı ve projelendirdiği güvenlik ürünlerinin Trimbox ile korunması durumunda mevcut garantisine ilave +1 yıl garanti süresi daha ekliyor.

Böylece Okisan; bir yandan müşterilerinin şebeke kaynaklı problemlere karşı korunmasını sağlarken aynı zamanda da ek garanti süresiyle kendi sektöründe hizmet anlayışıyla farkını gösteriyor.

 

Okisan, Trimbox ile geliştirdiği proje sayesinde; salt satış odaklı kampanyalardan uzak; müşteri, üretici memnuniyetini önceleyen ve aynı zamanda ürünlerin gerçek ömürlerinde kullanılmasını sağlayan, böylece tamir ve bakım maliyetlerini düşürerek ülke ekonomisine katkı sunan ve çevre bilincinin yerleşmesine hizmet eden sosyal sorumlu bir marka olmanın ayrıcalığını yaşatıyor.

Okisan projelerinde kullanılacak Trimbox ürünleri sayesinde, 3 Aralık 2003 tarihli, 25305 Sayılı Elektrik İç Tesisleri Proje Hazırlama Yönetmeliği’ne göre sistemde aşırı gerilim sönümleyici kullanarak tedbir alma yükümlülüğü yerine getirilmiş oluyor.

Ayrıca; 29 Aralık 2020 tarihli, 31349 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren EPDK’nın Elektrik Dağıtımı ve Perakende Satışına Yönelik Kalite Yönetmeliği’ne göre, ilgili dağıtım şirketi tarafından olası bir hasar durumunda, müşterilerin tazminat hakkı da gündeme geliyor.