abb-jaguar-ortakligi-gorsel

eTROPHY serisi, ABB FIA Formula E Şampiyonasında bu sezonun on yarışının ana destekçisi olmaya Aralık 2018’de başlayacak.

Silverstone Pisti, İngiltere, 27 Eylül 2018: Jaguar I-PACE eTROPHY, yeni Jaguar I-PACE eTROPHY serisinin Resmi Şarj Ortağı olarak hizmet vermesi için öncü teknoloji lideri ABB ile anlaştığını duyurdu.

Bu ortaklığın bir parçası olarak ABB, bu yeni elektrikli yarış serisindeki katılımcı ekiplerin her birine özel yapım kompakt hızlı şarj cihazları sağlayacaktır.

Terra DC hızlı şarj cihazları seri için özel olarak tasarlanmıştır ve Jaguar I-PACE eTROPHY yarış arabalarını ısınma, eleme ve yarışlar arasındaki kısa molalarda hızlıca şarj edebilirler.

Kompakt tasarım, şarj cihazlarının 10 yarış boyunca kolayca taşınmasını ve nakliye masraflarının minimumda kalmasını sağlar.

Ortaklık, ABB’nin ABB FIA Formula E Şampiyonasının ana sponsoru rolünü desteklemektedir. Şirketin, e-mobilitenin geleceğini destekleme ve genişletme vizyonunun temel göstergesidir.

Jaguar I-PACE eTROPHY, dünyanın ilk tamamen elektrikli, üretim tabanlı yarış serisidir. ABB FIA Formula E yarış serisi ile aynı hafta sonlarında ve aynı şehir sokaklarında gerçekleşecektir.

20 Jaguar I-PACE eTROPHY yarış arabası içeren seri, katılımcı ekiplere yarış becerileri ve performansını gösterme şansının yanı sıra sıfır emisyonlu motor sporları dünya sahnesinde yarışma fırsatı sunacak.

Jaguar I-PACE eTROPHY Şampiyonası Müdürü Marion Barnaby şunları söylemiştir: “Hızla yaklaşan Jaguar I-PACE eTROPHY sezonu açılış töreninde ABB’yi Şampiyonanın Resmi Şarj Ortağı olarak ilan etmekten heyecan duyuyoruz.

ABB’nin yenilikçilik ve teknoloji liderliğini yarış serilerine taşıma becerisi, dünyanın ilk tamamen elektrikli üretim araba altyapı desteğini gerçekleştirerek tarih yazmamızla değerlenecek.”
ABB’nin Elektrifikasyon Ürünleri bölümü başkanı Tarak Mehta, şunları söylemiştir: “ABB olarak, e-mobilite öncülerine yol gösterdiğimiz ve desteklediğimiz için gururluyuz.

Jaguar I-PACE eTROPHY ile ortaklık, en yeni elektrifikasyon ve dijital teknolojilerin üst sıralarındaki konumumuzu destekler. Bir arabayı dakikalar içinde şarj edebilen Terra HP’yi de içeren çığır açıcı öncü şarj çözümlerimiz, e-mobilitenin heyecan verici geleceğine yön vermeye yardımcı oluyor.”

ABB’nin çığır açan Terra HP hızlı şarj ünitesi, elektrikli aracı sekiz dakikada doldurarak 200 km (125 mil) kesintisiz sürüş imkanı sağlar, bu da yaklaşık olarak, benzin istasyonunda bir deponun doldurulması için gereken süreye eşittir.

Elektrikli araç altyapısında dünya lideri ABB, elektrikli otomobiller ve elektrikli ve hibrit otobüslerin yanı sıra gemiler ve demiryolları elektrifikasyon çözümlerine eksiksiz şarj çözümleri sunmaktadır. ABB, EV şarj pazarına 2010 yılında girdi.

Bugün, 68 ülkede kurulu 350 kW’a kadar yüksek güçlü şarj üniteleri de dahil olmak üzere 8000 in üzerinde ürüne sahiptir.

Fortune Magazine kısa süre önce ABB’yi, e-mobilite ve elektrikli araç (EV) şarjında yaptığı gelişmelerden dolayı “dünyayı değiştiren” şirketler listesinde 8. sırada gösterdi.

JAGUAR I-PACE eTROPHY

2016 yılında ABB FIA Formula E Şampiyonasına giren ilk birinci sınıf üretici olduktan sonra Jaguar, dünyanın ilk üretimi olan akülü elektrikli yarış aracı serisi Jaguar I-PACE eTROPHY’yi kurdu.

Tarih yazan şampiyona, beşinci sezondan itibaren şebekeden beslenen 20 araçla ABB FIA Formula E Şampiyonasının resmi destek yarışıdır.

Seri, Jaguar’ın ilk akülü elektrikli aracı Jaguar I-PACE’in lansmanını, Jaguar Land Rover’ın gelecekteki elektrifikasyon stratejisini, elektrikli sokak yarışlarına bağlılığı ve ‘Yenilikçilik Yarışı’ misyonunu destekliyor.

Şampiyonanın ortakları arasında resmi lastik tedarikçisi Michelin, teknik ortak Sabelt ve resmi giyim tedarikçisi One All Sports bulunmaktadır.

ABB HAKKINDA

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) kamu, sanayi, ulaşım ve altyapı sektörlerindeki müşterilerine güç şebekeleri, elektrifikasyon ürünleri, endüstriyel otomasyon ve robotik ve hareket alanlarında küresel hizmet sunan öncü bir teknoloji lideridir.

130 yılı aşan inovasyon geleneğini sürdüren ABB bugün, iki belirgin değer önerisiyle sanayide dijitalleşmenin geleceğini yazıyor: Herhangi bir santraldan herhangi bir prize elektrik getirmek ve doğal kaynaklardan bitmiş ürüne kadar endüstrileri otomatikleştirmek.

Tam elektrikli uluslararası FIA motor sporları sınıfı olan Formula E’nin isim ortağı ABB, sürdürülebilir bir geleceğe katkıda bulunmak üzere e-mobilitenin sınırlarını zorlamaktadır. ABB 100’den fazla ülkede yaklaşık 147,000 çalışanı ile faaliyet göstermektedir.

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.