itibarinizi-korumanin-kisayollari (1)

Sosyal medya, 24 saat haberler ve online incelemeler çağında, işletme itibarınızı korumak hiç bu kadar önemli olmamıştı. Müşteriler ve müşteriler, kime güvenebileceklerine ve farklı markalar hakkında sahip oldukları algılara göre karar verirler. Bu yazımızda, itibarınızı korumak için atabileceğiniz bazı adımları keşfedeceğiz.

Olumlu Yorumlar

On tüketiciden dokuzu, ürünleri satın almadan veya işletmelerle iletişime geçmeden önce online yorumları okuyor. Olumlu yorumlar, müşterileri rakip yerine işletmenizden satın almaya ikna edebilir ve aynı zamanda itibarınızı da artırabilir. Bir markanın çok sayıda mükemmel yorumu varsa, bu onların daha güvenilir ve güvenilir görünmesini sağlar.

Müşteri hizmetleri, ürün kalitesi ve paranın karşılığı itici faktörlerdir. Paranızın karşılığını veren yüksek kaliteli ürünler veya hizmetler sağlarsanız ve müşterileriniz olumlu bir deneyim yaşarsa, size parlak yorumlar bırakmaları daha olasıdır.

guvendiginiz-isletmelerle-calismak (1)

Eksiklikleri veya sorunları belirlemek ve iyileştirmeler yapmak, endişeleri derhal gidermek ve hizmet ve desteği optimize etmek için ekstra yol kat etmek için geri bildirimi kullanın. Personel eğitimine yatırım yapmak ve canlı sohbet gibi hızlı yanıt veren destek seçenekleri sunmak akıllıca olacaktır.

Güvendiğiniz İşletmelerle Çalışmak

Birçok işletme, müşterilere ürün ve hizmetler sağlamak için diğer şirketlere güvenir. Diğer işletmelerle anlaşma yapıyorsanız, ticari görevleri dış kaynak kullanmak istiyorsanız veya bir firma veya ajans ile birleşmeyi düşünüyorsanız, araştırmanızı yapmanız çok önemlidir.

Finansal işlemlere girişmeden önce bir şirket hakkında bilgi toplamak için bir LEI bulucu kullanabilir ve ayrıca incelemeleri okuyabilir ve şirketin geçmişine ilişkin verilere online olarak erişebilirsiniz.

Bir ajans tutmayı, anlaşma yapmayı veya bir ortaklık kurmayı seçerseniz, markanızı belirli bir kapasitede temsil edeceklerinden, birlikte çalışmak istediğiniz işletmeler hakkında daha fazla bilgi edinmek faydalıdır.

Çalışanlarınızla İlgilenmek

Çalışanlarınızla ilgilenmek moral için çok önemlidir, ancak aynı zamanda işletme itibarınızı artırmanıza da yardımcı olabilir.

Çalışanlarınız kendileri ile ilgilendiğini biliniyorsa, bu markanızı müşteriler, yatırımcılar veya potansiyel ticari müşteriler için daha çekici hale getirecektir.

Sağlığa ve esenliğe öncelik vererek, cazip çalışanlara sağlanan fayda paketleri sunarak, gelişme ve ilerleme fırsatları sağlayarak ve sıkı çalışmayı ödüllendirerek yüksek elde tutma oranlarını hedeflemeye çalışın.

Değerleri Paylaşmak

Günümüzde müşteriler, aldıkları kararların etkisinin bilincindedir. Araştırmalar, tüketicilerin %70’inden fazlasının değerlerine uygun markalardan satın almak istediğini gösteriyor.

Topluluğa geri veriyorsanız veya projeleri destekliyorsanız veya hayır kurumlarına bağışta bulunuyorsanız, bu marka imajınızı geliştirebilir ve müşterilerle bağlantı kurmanıza yardımcı olabilir.

Şirketin sahibi olarak sizin için neyin önemli olduğunu dikkatlice düşünün ve müşterileri ve çalışanları fikirlerini paylaşmaya teşvik edin. İş itibarınızı korumada proaktif olmak hiç bu kadar önemli olmamıştı.

Sadık müşterileri elinizde tutmak, yeni müşteriler çekmek, olumlu eleştiriler ve geri bildirimler almak ve yetenekli çalışanları sizinle kalmaya teşvik etmek istiyorsanız, bu ipuçlarını dikkate alın.

Görüşmek dileğiyle…