legrand-istanbul-yeni-havalimani-haber-gorseli

Uluslararası standartlarda büyük projelere imza atan Legrand Grup, İstanbul’un yeni, dünyanın ise en büyük havalimanı olma özelliğini taşıyan İstanbul Havalimanı’nın teknoloji altyapısında Estap ve Raritan ürün gruplarıyla yer aldı.

İnovatif bakış açısını ürünlerine yansıtan Legrand Grup, İstanbul Avrupa yakasında hizmete açılan İstanbul Havalimanı’nın altyapı çalışmalarında yer aldı.

Proje kapsamında Estap, aksesuarlarıyla birlikte sahada kullanılan Outdoor IP 65 kabinetleri, soğuk koridor çözümleri ve datacenter kabinetlerinin güvenliğini sağlayan elektronik kilit sistemlerinin entegrasyonlarıyla yer aldı.

Legrand Grup’un bir diğer markası Raritan ise veri merkezi içerisinde ki kabinetlerde yer alan aktif cihazların enerji tüketimlerini ve yük dağılımını takip ettiği 500’ün üzerindeki akıllı PDU, veri merkezi içerisinde ki 400 kabinetlik aktif pasif cihazların, alt yapı yönetim yazılımı olan DCIM çözümlerin görüntülenmesi ve raporlanması, veri merkezi içerisinde yer alacak sunucu sistemlerine uzaktan güvenli erişim sağlanmasını sağlayan KVM çözümleriyle iş süreçlerini üstlendi.

İstanbul Yeni Havalimanı’nın teknoloji altyapısı içinde de Legrand Grup olarak iki marka ve bu markalara bağlı çözümleri ile yer aldıklarını belirten LCS Legrand Kablolama ve Estap Kabin Sistemleri Satış Müdürü Ali Yay, böylesine önemli bir projede yer almaktan duydukları mutluluğu dile getirdi.

İki farklı marka ile projede yer aldıklarını söyleyen Yay, “Bu ürün gruplarından ilki Türkiye de kabinet denince akla gelen ilk marka olan ‘Estap’, diğeri ise kabinetler ve içerisinde bulunduğu ortamlar ile ilgili bilgi toplayan, bu toplanan bilgiler ile bilgi işlem ekibinin işini kolaylaştıran DCIM, Akıllı PDU, KVM, Ortam izleme ve bunların entegrasyonundan oluşan ‘Raritan’ markasıdır.

Teknik ve ticari açıdan çok iyi yönetilen bir ihale süreci ile ülkemiz açısından bu çok değerli olan projeye Legrand olarak dahil olduk.

Özellikle belirtmemiz gerekir ise ihale öncesinde örnek uygulamalara sahip referanslarımızın ve fabrikamızın ziyareti sırasındaki olumlu deneyimler, kullanım ve işletme kolaylığı sağlayan önerilerimiz ve ihaleye verdiğimiz önem sayesinde her iki ürün grubuna ait ihaleden başarı ile çıktık.

Bilgi işlem teknik ofisin profesyonelliği ve bilgi birikimi projenin her açıdan başarı ile biteceğinin göstergesi oldu. Kendilerine; projede yer alan paydaşlar olan bizlere, ülkemize ve tüm dünyaya kazandırdıkları bu değerli proje için teşekkür ediyoruz.”