isletmelerde-calisanlarin-fiziksel-ve-ruh-saglinin-onemi

İster yerleşik bir işletme ister gelişmekte olan bir start-up olun, çalışanların kendilerini değerli ve saygın hissettikleri olumlu bir çalışma kültürü oluşturmak da aynı derecede önemlidir. Bu, iletişimle başlar.

Çalışanların sadece rollerinin ne olduğunu bilmeleri ve bunu ne kadar iyi yaptıklarının söylenmesi değil, aynı zamanda kariyeri ve gelişimi için teşvik ve sürekli fırsatlara ihtiyaçları vardır. İşte tüm çalışanlarınızın hem fiziksel hem de zihinsel sağlığına öncelik vermek için geçerli nedenler:

Sağlıklı Bir İşgücünün Daha Mutlu ve Daha Üretken Olduğunu Kabul Edin

Çalışanların fiziksel ve zihinsel sağlığına öncelik vermenin bir numaralı nedeni söylemeye gerek yok, Sağlıklı bir işgücü (hem fiziksel hem de zihinsel olarak) daha mutlu ve daha üretken bir işgücüdür. Sağlıklı bir beden ve zihin, enerji seviyelerinin artmasına, karar vermenin iyileşmesine ve meslektaşlarıyla daha iyi ilişkilere yol açabilir.

calisan-bagliligini-ve-sirket-karliligini-arttirin

Çalışanların Kendilerini Değerli Ve Saygın Hissettikleri Bir Kültür Yaratın

Çalışanların kendilerini değerli ve saygın hissettikleri bir işyeri yaratmak istiyorsanız, saygı ve katılım kültürünü teşvik ederek başlamanız gerekir.

Bu, herhangi bir taciz veya ayrımcılığa tolerans göstermeyen güvenli ve kapsayıcı bir işyeri ortamı sağlamak, ekibinize şirket değerleri, hedefleri, süreçleri ve prosedürleri hakkında net bir iletişim sağlamak anlamına gelir. Böylece herkes onlardan ne beklendiği konusunda aynı sayfada olur.

Refahı ve Güçlü İletişim Hatlarını Teşvik Edin

Refahı teşvik etmenin ve nasıl aşılanacağını iletmenin yanı sıra, çalışanlarınızın iletişimin önemi konusunda net olduklarından emin olun.

calisanlarin-kendilerini-degerli-ve-saygin-hissettikleri-bir-kultur-yaratin

İyi iletişim, birbirleriyle ilişkiler kurmanın ve herkesin rollerinde başarılı olmasına yardımcı olmanın anahtarıdır. Açık iletişim hatlarını ne kadar çok besleyebilirseniz, personelinizi en çok ihtiyaç duyduklarında desteklemek için o kadar donanımlı olursunuz.

Tükenmişliğin Erken Belirtilerini Keşfedin ve Önleyin

İşyerinde tükenmişliğin erken belirtilerini tanımak önemlidir, böylece bunu önlemeye yardımcı olabilirsiniz. Çalışanlar tükenmişlik yaşadıklarında umutsuz, depresif, sinirli ve daha fazlasını hissedebilirler. İşte tükenmişliğin belirtileri olarak, düşük motivasyon, umutsuzluk ve etkisizlik duyguları, gün boyunca uyuma ve yorgun olma zorluğunu görebilirsiniz.

Bağlılığı, Uzun Vadeli Personel Tutma Oranını Ve Şirket Karlılığını Artırmak İçin Çalışanlara Değer Verin

Bir işletme sahibi olarak, çalışanlarınızın şirketinizin bel kemiği olduğunu biliyorsunuz. Ürünlerinizin yapılmasını ve zamanında gönderilmesini sağlayanlardır. Müşterileri mutlu eden, soruları yanıtlayan ve geldiklerinde siparişleri işleyen kişilerdir. Kısacası, işyerinizde her şeyin sorunsuz çalıştığından emin olmanıza yardımcı olurlar.

Çalışan Bağlılığını, Uzun Vadeli Personel Tutma Oranını Ve Şirket Karlılığını Artırın

Çalışanlar işverenleri tarafından değer verildiğini hissettiklerinde ve sadece işçiler olarak değil, insanlar olarak işlerinde daha mutlu ve genel olarak daha üretken olurlar.

Çalışan refahını iyileştirmenin işletmeniz ve sizin için çalışan insanlar için iyi olduğu açıktır.

Daha sağlıklı bir çevre yaratmak ve sağlıklı alışkanlıkları teşvik etmek için kaynak harcamak mantıklıdır, çünkü bu, kendiniz de dahil olmak üzere katılan herkese fayda sağlayacaktır.

Görüşmek dileğiyle…