Bireyleringizliliğinikorumak içinüstün gizlilik maskesi Starlight teknolojisi sayesinde son derece düşük ışıkta bile yüksek görüntü kalitesi. Kamera üzerinde bulunan akıllı Sis Giderme ve Dinamik Gürültü Azaltma teknolojisi sayesinde kusursuz pozlama ve düşük veri ağ yükü Bosch Güvenlik Sistemleri, yeni Autodome IP 4000 ve Autodome IP 5000 kamera modellerini piyasaya sürerek, yatay-düşey-yaklaştır (pan-tilt-zoom – PTZ) kamera ailesini genişletti.

Hareket kontrolüne sahip kameralar, nesnelerin yerinin belirlenmesi, izlenmesi ve yaklaştırma özelliği ile ayrıntılara odaklanılmasına yardımcı olurken kullanıcıların anında tepki vermesini ve doğru kararlar almasını sağlayan anlamlı bilgiler sunuyor.

Uzak mesafelerden nesneleri net olarak tanımlayabilen kamera ailesi, her türden video gözetim çözümü için tüm kontrolün kullanıcıda olmasını sağlıyor. Kameralar büyük perakende mağazaları, alışveriş merkezleri ve kongre merkezlerinde kullanılıyor.

Her Ihtiyaca ve Bütçeye Uygun Ürün Gamı

Autodome IP kamera ailesi, Autodome IP 4000 HD iç mekan modelinden, standart olarak IVA teknolojisini içeren Autodome IP starlight 7000 HD gibi üst modellere kadar kapsamlı bir hareketli (PTZ) kamera gamı sunuyor. Tüm modeller, 720p veya tam HD 1080p çözünürlük sağlıyorlar. İç tasarımlara uyum sağlayacak şekilde tasarlanmış olan Autodome IP 4000 HD kamera, 12x optik yaklaştırma kapasitesi sayesinde nesneleri 95 metre uzaklığa kadar HD kalitesinde görüntülüyor.

Halka açık alanlar gibi daha geniş kapsama alanına ihtiyaç duyulan durumlarda, Autodome IP 5000 HD ideal bir çözüm sunuyor. Kameralar, 30x optik yaklaştırma kapasitesi ve tam yatay/düşey hareket kontrolü sayesinde, ilgili nesnenin 190 metre uzaklığa kadar HD kalitesinde görüntülenmesini sağlıyor.

Zifiri karanlık koşullarında bile, Autodome IP 5000 IR kamera 150 metreye kadar görünürlük sağlıyor. Kamera üzerinde bulunan akıllı kızılötesi aydınlatma ile yakınlaştırma düzeyi ne olursa olsun, nesneler ideal bir şekilde aydınlatılıyor. Üstün gizlilik maskesi sayesinde ise halka açık alanları izlerken şahısların gizliliği korunuyor.

Geçen sene piyasaya sürülen Autodome IP 7000, bu kamera ailesinin en son çıkan ve en gelişmiş ürünüdür. Bosch’un lider starlight teknolojisi ile donatılan Autodome IP starlight 7000 HD, aydınlatma koşulları ne olursa olsun gece-gündüz kesintisiz koruma sağlıyor ve aşırı düşük ışık koşullarında bile (0,052 lüks kadar düşük lükslerde) diğer kameralar siyah beyaza geçerken, renkli görüntüler sunmaya devam ediyor.

Dahili Akıllı Video Analizi (IVA) gerektiğinde harekete geçerek ilgili durumlara odaklanmaya yardım ediyor ve doğru verilere hızlı erişim sağlıyor. Mevcut 16 IVA kuralından 8 kurala kadarı akıllıca birleştirilerek kompleks görevler daha kolay hale getiriliyor ve yanlış alarmlar en aza indiriliyor.

IVA, önceden tanımlı alarm kuralları veya basit bir tıklama ile hareketli nesneleri otomatik olarak takip eden Akıllı Takip özelliğini de içeriyor. Akıllı Takip özelliği, tekli ve çoklu referans noktaları arasında akıllı bir şekilde ayrım yaparak kesintisiz takip olanağı sağlıyor. Autodome IP kamera ailesi IP video çözümlerini özel ihtiyaçlara uyacak şekilde uyarlama ve ölçeklendirme olanağı veriyor.

Kamera Üzerinde Bulunan Akıllı Sis Giderme Ve Dinamik Gürültü Azaltma Teknolojisi

Autodome IP kameraların bünyesinde, sisli veya diğer düşük kontrastlı sahneleri görüntülerken kameranın görüş alanını önemli ölçüde iyileştiren Akıllı Sis Giderme özelliği bulunuyor.

Dahili Akıllı Dinamik Gürültü Azaltma teknolojisi, veri bit hızını yüzde 50’ye kadar düşürerek veri depolama maliyetlerini ve ağ üzerindeki veri yükünü önemli ölçüde azaltıyor ve bu işlem görüntü yakalanırken daha kaynakta yapıldığı için veri bit hızının düşük olması video kalitesinin bozulmasına neden olmuyor.

Kameradaki yerel veri depolama özelliği, kısa ağ kesintilerini dengeleyerek ağ performansını arttırıyor, video verilerinin Video Kayıt Yöneticisi (VRM) sistemlerinde kesintisiz olarak bulunmasını sağlıyor.

Güvenlik görevlileri her zaman kontrol odasında olamayacağı için, Autodome IP kameralar, Bosch Video Security Client uygulamasını ve Dinamik Çapraz Kodlama teknolojisini tam olarak destekliyor.

Bunun nedeni, Dinamik Çapraz Kodlama teknolojisinin, veri bit hızını otomatik olarak ağ üzerindeki kullanılabilir bant genişliğine ayarlayarak sorunsuz bir video akışı sağlamasıdır. Video, belli bir sahnede duraklatıldığında, anında HD sabit görüntü elde ediliyor.

Dinamik Çapraz Kodlama teknolojisinin tüm avantajlarından yararlanmak için tek yapmanız gereken IP güvenlik kamerası sistemini Bosch’un Divar IP kayıt çözümü veya Videojet XTC çapraz video kodlayıcısı ile genişletmektir.

ONVIF uyumu (Açık Ağ Video Arayüz Forumu) ve Entegrasyon Partner Programı (IPP) tarafından desteklenen Bosch IP kameraları, video kodlayıcıları ve çözümleyicileri sektördeki diğer markalar tarafından sunulan geniş yelpazede güvenlik yazılımı ve kayıt çözümleriyle kusursuz bir şekilde çalışmaya olanak sağlıyor.