interra-teknoloji-yuzde-kirk-buyume-ile-global-pazarda-hakimiyetini-arttiriyor

KNX tabanlı akıllı bina sistemleri üzerine 14 yıldır AR&GE ve üretim yapan, milli değerimiz olan Interra markası, 5 ülkede daha yaptığı yeni yatırımlarla global pazardaki payını arttırmayı hedefliyor.

2021 yılını %40’ın üzerinde büyüme ve %100 istihdam büyüme oranı ile tamamlayan Interra, Türkiye hariç 28 ülkede açtığı ofisler ile, markayı global pazarda sürdürdüğü lokalleştirme çalışmaları sayesinde KNX Akıllı Bina Sistemleri pazarında kilit oyuncular arasına girme yolunda hızla ilerliyor.

Yaptıkları yurtdışı yatırımları ve AR&GE çalışmaları ile sadece ihracat pazarına odaklandıklarını belirten Interra’nın Global Pazarlama Müdürü Mert Sesli: “Türkiye ve Global pazarda bir elin parmağını geçemeyecek sayıda firma tarafından geliştirilebilen ürünleri bir Türk markası olarak yerli ve milli bir şekilde Tübitak’ın da desteği ile tamamlamanın gururunu yaşıyoruz. Bugüne kadar ürün geliştirme konusunda her zaman Türkiye akıllı bina sektörünün öncüsü olduk.

interra-teknoloji-dokunmatik-panel

AR&GE yatırımlarımızı 2022 yılında %40 oranında arttırarak hem Türkiye’deki akıllı bina teknolojisini hem de Interra’nın dünya çapındaki itibarini arttırmayı ve bu öncülüğü global pazara taşımayı hedefliyoruz. 2022 yılı içerisinde tamamlanan IP Router ürünümüz ve yeni sensörlerimizin emsali olmayan özellikleri ile akıllı bina projelerinde fark yaratmaya devam edeceğiz.

Özellikle 2022 yılı içerisinde tamamlamayı planladığımız yeni dokunmatik panel projemizde Interra’nın panel konusunda 10 yılı aşkın tecrübesini ve futuristik düşünce yapısını bütün dünyaya kanıtlamış olacağımızdan eminim.” diyor.

2022 yılı için ana AR&GE hedeflerinin yeni ürün gamından çok, var olan ürünlerin ileri teknolojiye uygun şekilde tekrardan  geliştirilmesine ve uluslararası kalite sertifikalarını arttırmaya dayandığını söyleyen Mert Sesli, 2021 yılı boyunca yaptıkları pazar araştırmaları ve dünya genelinden topladıkları geri bildirimler ile 2022 yılında bütün ürün gamında gerek dizayn gerekse yazılımsal yenilikler yapacaklarını ve bütün ürün gamının Interra’nın çekirdek marka değeri olan “Developer Of Uniqueness” sloganına uygun bir hale getireceklerini ve bu iddialı sloganın arkasında durabilmek için aralıksız çalıştıklarını belirtiyor.

2020 yılında Bilişim 500 sıralamasında 245. sırada tamamlayan Interra’nın, yaptığı yeni yatırımlarla 2022 yılı hedefinin Türkiye Bilişim 500 şirketleri arasında ilk 100’e adını yazdırmak olduğunu açıklayan Mert Sesli, özellikle üzerinde çalıştıkları geleceğin teknolojilerine dair yeni KNX Arabirim cihazlarının kendisini en çok heyecanlandıran cihazlar olduğunu belirtiyor.