22 Ülkeden Alim Heyetleri İstanbul’a Geliyor..*ICSG 2018
22 Ülkeden Alim Heyetleri İstanbul’a Geliyor..*ICSG 2018

25-26 Nisan’da gerçekleştirilecek olan 6. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı (ICSG 2018) Başbakanlık TİKA ve Ekonomi Bakanlığının destekleriyle 22 ülkeden gelecek olan alım heyetlerini ağırlayacak.

Enerji sektörünün en geniş kapsamlı organizasyonlarından biri olarak gösterilen ICSG 2018’e bu yıl 22 ülkeden alım heyetleri konuk olacak. Akıllı şebekeler ve enerji sektöründe faaliyet gösteren Türk markalarıyla önemli anlaşmalara imza atacak olan heyetler arasında Çin şirketi Huawei ile yaptığı 60 milyon dolarlık anlaşmayı tek taraflı fesh eden Kırgızistan heyeti de yer alacak.

Önemli Ticari Anlaşmalar Kapida

Yaklaşan etkinlik öncesinde soruları yanıtlayan HHB Expo Yönetim Kurulu Başkanı Şule Dayangaç, 22 ülkeden gelecek olan alım heyetlerinin Başbakanlık Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Ekonomi Bakanlığının önemli destekleriyle gerçekleştiğini vurguladı.

Dayangaç, ICSG 2018’e heyetli katılım yapacak olan ülkeleri, Ürdün, Azerbaycan, Sudan, Kırgızistan, Pakistan, Lübnan, Bosna Hersek, Hindistan, Amerika, İspanya, İngiltere, Katar, İran, Bangladesh, Kıbrıs, İtalya, Özbekistan, Hollanda, Çin Halk Cumhuriyeti, Arabistan, Belçika ve Moldova şeklinde sıraladı.

Ürdün Prensesi ICSG 2018’e Geliyor

22 Ülkeden Alim Heyetleri İstanbul’a Geliyor..*ICSG 2018

Etkinlik için yapılan hazırlıkların tamamlanmak üzere olduğunun altını çizen Şule Dayangaç, 25-26 Nisan tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan ICSG 2018’e çok önemli isimlerin konuk olacağını belirtti.

Bu isimler arasında Ürdün Prensi Asem bin Nayef’in eşi Prenses Sana Asem’in de yer aldığını açıklayan Dayangaç, ayrıca yurt dışındaki önemli holdinglerin de Türk şirketlerden alım yapmak için ICSG 2018’e katılacağını vurguladı.

“İstanbul Buluşma Noktasi Olacak”

Türk firmalarının ICSG 2018 sayesinde önemli iş bağlantıları sağlayacağını kaydeden HHB Expo Yönetim Kurulu Başkanı Şule Dayangaç, “Amerika ve Avrupa sektörlerinin önemli ve global firmalarını ağırlayacağız. Ayrıca Türkiye’den de enerji sektörünün en önemli dağıtım firmaları ICSG 2018’de yerini aldı. Global çapta etkili olan etkinlik, Ortadoğu, Asya ve Avrupa ülkeleri için İstanbul’da buluşma noktası olacak” diye konuştu.

“Taş 2023 Oturumu Türkiye’nin Vizyonunu Belirleyecek”

ICSG 2018’in kongre ayağından da bahseden Şule Dayangaç, “Türkiye Akıllı Şebekeler 2023 Vizyon ve Strateji Belirleme Projesi’nin lansmanı ICSG 2018’de yapılacak. Bu konu Türkiye’nin akıllı şebeke ve şehirlerde alt yapısı anlamında büyük önem arz ediyor.

Bu proje Türkiye’ye yatırım yapmak isteyen yabancı firmalar için de oldukça önemli. Ayrıca ICSG 2018 uluslararası önemli bir kuruluş olan IEEE PES tarafından desteklenen Türkiye‘deki tek kongredir. Bilim kurulu tarafından seçilen bildiriler IEEE tarafından yayınlanıyor” dedi.

10 Binin Üzerinde Sektör Temsilcisi Buluşacak

Enerji sektöründeki paydaşların bir arada bulunacağı, 300’ü aşkın global firmanın stantlı katılım sağlayacağı, 6. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı’na 50’yi aşkın ülkeden toplamda 10 binin üzerinde sektör temsilcisinin, uzman ve akademisyenin katılması bekleniyor.

Ayrıca Ekonomi Bakanlığının destekleriyle organize edilen aralarında ABD, Nijerya,  ve Hindistan’ın da yer aldığı 32 farklı ülkeden gelecek alım heyetleri de ICSG 2018’e katılacak. Ülkelerden gelecek olan üst düzey yetkililer düzenlenecek delegasyonlarda yer alacak.

İstanbul Kongre Merkezi’nde Gerçekleştirilecek

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve Enerji Piyasası Denetleme Kurumu’nun destekleri, ELDER ve GAZ-BİR’in stratejik partnerliğinde gerçekleşecek olan 6. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı, 25-26 Nisan 2018 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde kapılarını açacak.

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.