ibay-elektrik-dijital-pazarlama-faaliyetleri

30 yıllık tecrübesi ile elektrik ve elektronik sektörüne verdiği güvenilir ve kaliteli hizmetiyle bilinen İbay Elektrik dijital pazarlama faaliyetlerine başladığını duyurdu. Bu yıl için dijital pazarlama şirketi ile anlaşan marka, ilk iş olarak sosyal medya hesaplarından tüketicisi ile buluşarak çalışmalarına başladı.

Geleneksel pazarlamanın tecrübesi dijital pazarlamaya aktarılıyor; Sektördeki 30 yıllık tecrübesi ile tüketicisine hızlı teslimat ve güven odaklı ilişkiler sunan İbay Elektrik, geleneksel pazarlamadaki başarısını dijital pazarlama alanına da taşımaya karar verdi.

Gelişen teknoloji ile her gün yeni stratejilerin uygulamaya koyulduğu dijital pazarlama çalışmaları için alanında uzman kişiler tarafından destek almaya karar veren marka, profesyonel dijital pazarlama şirketi Multimode Dijital ile imzaları attı.

ibay-elektrik-sosyal-medya

Phoenix Contact, Schneider Electric, Tbloc, Kardeş Elektrik, Kraus&Naimer, Gwest, Entes, Klemsan, Öznur Kablo, Klauke, Rittal, HellermannTyton gibi sektörün önde gelen birçok markasının bayisi olan İbay Elektrik, online dünyadaki tüketicileri ile ilk olarak sosyal medya hesapları üzerinden bağ kurmaya başladı.

Geleneksel pazarlama sürecinde hızlı teslimat, rekabetçi fiyatlar, avantajlı ödeme yöntemleri gibi çalışmalarıyla büyük başarılar elde eden marka, iletişim üzerine kazandığı birikimini dijital yöntemler ile sentezleyerek sektörde adından sıkça bahsettirmeyi amaçlıyor.

Sektörde Online Platformlar Üzerinden Satış Günden Güne Gelişiyor

Elektrik sektörünün uzun yıllara dayanan satış yöntemleri, son yıllarda tüketicilerin satın alma davranışı gösterirken en pratik yönteme yönelmesi üzerine, her sektörde olduğu gibi değişime uğramaya başladı.

Yakın geçmişte fiziksel olarak deneyimlenmeden satılamayacağı düşünülen elektrik malzemeleri, günümüzde e-ticaret siteleri ya da pazar yerleri gibi online platformlarda iller arası mesafelerin dezavantajına dahi uğramadan kullanıcısı ile buluşuyor.

Çağa ayak uydurmanın en önemli başarı şartı olduğunu açıklayan firma, yakın gelecekte online satışa yönelik farklı yaklaşımlar sergileyerek tüketicisine karar verme ve sipariş oluşturma aşamalarında kolaylık sağlaması beklenen projeler için hazırlandığını da belirtiyor.

İbay Elektrik Kimdir?

Mustafa Kiraz tarafından bilgi ve birikiminin sektöre hizmet olarak sunulması kararından sonra 2000 yılında Karaköy merkezli olmak üzere faaliyetlerine başlayan İbay Elektrik, alanında uzman satış ve pazarlama kadrosuyla çalışma hayatını sürdürmektedir.

Bünyesinde bayiliğini bulundurduğu Kraus & Naimer, Phoenix Contact, Kardeş Elektrik, Klemsan, Tbloc, Gwest, Entes, Emas gibi markaların yanında Schneider, Siemens, ABB, Omron ve bunlar gibi birçok köklü markanın da satışını gerçekleştiren firma; zaman, hız ve iyi fiyat garantisi ile kurumsal kimliğini tanımlamaktadır.