Havalimanlarına Aydınlatma Çözümleri

18 Kasım 2005 tarihine kadar Ulaştırma Bakanlığının Ana Hizmet Birimi olan Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, bu tarihte özerk hale gelmiş ve şu anki yönetim yapısına ulaşmıştır.

Bugün ülkemizdeki tüm havalimanları Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ne bağlı DHMİ ve DHMİ tarafından ihale usulü ile yetkilendirilen TAV havalimanı işletmeleri tarafından işletilmektedir.

(5 adet havaalanı dışında) Tav Havalimanı İşletmelerinin “Amiral Gemimiz” olarak nitelendirdikleri Avrupa’nın en büyük beşinci, dünyanın en büyük on yedinci havalimanı olma özelliği taşıyan, İstanbul Atatürk Havalimanı aydınlatması ile Mayıs 2012’de başlayan ve ardından Ankara Esenboğa Havalimanı, İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Gaziantep Havaalanı, Van Ferit Melen Havaalanı, Antalya Havalimanı ile halen devam eden Niki Elektronik aydınlatma projeleri, verilen kaliteli hizmet, kaliteli ürün ve yaratılan güvenin bir sonucu olarak kabul edilebilir.

TAV Havalimanları işletmeleri ile çıkılan bu yolda Niki Elektronik TAV Havalimanı işletmeleri tarafından çözüm ortağı olarak kabul edilmektedir.

Diğer taraftan DHMİ tarafından işletilen havalimanlarında; ilk olarak Gaziantep Havalimanı çevre ve yol aydınlatmaları, lojman çevre aydınlatmaları, ışıklı yönlendirme panoları LED’li aydınlatma uygulamaları yapılmış ve oluşturulan güven çerçevesinde; yeni projelerde çalışmak üzere prensipte anlaşmaya varılmıştır

. Van Ferit Melen Havaalanı’nda çevre aydınlatmaları LED dönüşüm projesi kademeli olarak uygulamaya alınmış ve devam eden projelerde birlikte çalışmak üzere devam edilmektedir. Antalya Havalimanı’nda çevre aydınlatmalarında 75W Niki Cadde ve Yol Aydınlatma armatürleri kullanılmış, 240W ve 50W projektörler ile de terminal iç aydınlatma LED dönüşüm çalışmaları başlatılmıştır.

Tüm Havalimanı projelerinde olduğu gibi Antalya Havalimanı’nda da atılan sağlam temeller üzerinde; Niki kalite ve hizmet anlayışı maksimum seviyede tutulmak sureti ve müşteri memnuniyeti ve %80’lere varan tasarruf avantajı ile Niki Elektronik markasının yükselişine imkan sağlamaktadır.

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.