ucan-ampuller

Firma manyetik levitasyon sistemine sahip göz alıcı ürünler geliştiriyor. Listede havada asılı kalan ampuller, boşlukta dönen saksılar, asılı kalan küre ile saniyesi boşlukta dönen bir saat bile var.

Girişimci Eren Güney tarafından hayata geçirilen Flyte, son zamanlarda internette oldukça popüler olan bu dekorasyon alanının Türkiye’deki kurucusu.

Ürünlerde kullanılan manyetik levitasyon nesnelerin boşlukta kalmasını sağlayan patentli özel bir teknoloji.

Son yıllarda özellikle internet ve sosyal medyanın etkisi ile evler ve ofisler için bir trende dönüşen bu aksesuarlar, görmeye alışık olmadığımız estetikleri ile dikkat çekiyor. Türkiye’de bu alanın kurucusu olan Flyte son derece dikkat çeken ürünler tasarlıyor.

flyte-firma-sahibi-eren-guney

Lyfe Planter ismi verilen bu cihaz havada dönerken eviniz veya ofisiniz için hipnotik ve rahatlatıcı bir deneyim sağlıyor. Altı farklı renge sahip olan Lyfe hangi ruh halinde olursanız olun sizi ve misafirlerinizi büyülü bir yolculuğa çıkarıyor.

Aşırı sulamayı azaltmak için akıllıca düşünülmüş drenaj sistemi suyun gizli bir iç rezervuara kaçmasına izin verir. Bu özelliğiyle de suyun miktarını ayarlamanıza yardımcı oluyor.

Sihrin gerçekleştiği yer işte tam burası. Lyfe saksınızı elektromanyetik bir tabana doğru iter ve saksınızın havada yükselmesine neden olarak Lyfe’nızı yeni boyutlara taşır.

ucan-saksi-gorseli

360 derece açıyla güneşi tam gün aldığı için bitkilerinizin daha hızlı büyümesine ve tohumlanmasına hız verir ve hipnotik bir izlenme oluşturur.

Sanat, teknoloji ve mimarlığı tek potada eritip dekoratif anlayışa yön veren Flyte ürünleri, mekanlara bambaşka konseptler kazandırıyor.

Öyle ki Flyte’nin resmi internet sitesinde yer verdiği ürünler arasında kablosuz şekilde çalışıp havada asılı kalan LED ampuller, kubik hatlarla dikkat çeken minimalist saksılar, boşlukta duran  bir küre ile zamanı gösteren duvar saati bile var.

Girişimci Eren Güney Tarafından Kurulan Flyte, manyetik levitasyon ve kablosuz elektrik akımını Türkiye’de kullanan ilk ve tek uygulayıcı şirket olarak göze çarpıyor.

Flyte pazara girdikten sonra son derece yoğun bir ilgi ile karşılaştıklarını söyleyen Flyte’nin CEO’su Eren Güney, müşterilere özel tasarımlar da sunduklarını belirtiyor.

Levitasyon ve kablosuz elektrik teknolojisi sayesinde uçsuz bucaksız bir ürün grubu oluşturmanın mümkün olduğunu belirten Güney, herkesin dikkatini çekecek ürünler üzerinde çalıştıklarının da altını çiziyor.

Flyte’nin sıra dışı manyetik levitasyon ürünleri, 2 santimetreden 20 santimetreye kadar havada durabilen seçeneklere sahip.

Ayrıca asılı kalan cisimlerin ağırlığı 50 gramdan 15 kilograma kadar projelendirilebiliyor. Flyte koleksiyonunda en dikkat çekici ürünlerden olan ampuller dört gruba ayrılıyor.

Nikola, Manhattan, Royal ve Buckminster olarak adlandırılan bu ampuller, ortama sıcak renklerle ışık verdiği gibi, kablosuz elektrik aktarımı ile çalıştığı içinde dikkatleri üzerine çekip futuristik bir görsellik sunuyor. Bir başka deyişle firma, genelde bir yere bağlı olarak görmeye alıştığımız ampulleri serbest bırakıyor.

Minimalist Tasarım, Maksimum Büyü Faktörü

Flyte’nin ampulleri kırılmaz olarak tasarlanmış. Kullandığı enerji tasarruflu LED’ler 50.000 saatlik yanma süresine sahip.

Bu, 11 yıl boyunca günde 12 saate veya 22 yıl boyunca günde 6 saate eşdeğerdir; hem verimliliğini hem de işlevselliğini kanıtlıyor.

 

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.