Avrupa Birliği, 2023’te çevreye olumsuz etkileri olan floresan lambaları yasaklayacağını açıklamıştı. Cemdağ Aydınlatma, yasaklanması planlanan floresan lamba kullanıcıları için, aydınlatmada % 70’in üzerinde enerji tasarrufu sağlıyor.

Özellikle endüstriyel tesislerde, işletmelerde, kamu binalarında, otoparklarda, metrolarda, depolarda, fabrikalarda hatta evlerde kullanılan T5 ve T8 floresanlarına yasak geliyor. Avrupa Birliği, çevreyi olumsuz etkileyen T5 ve T8 floresan lambalarını 2023’ün Ağustos ayından itibaren yasaklamayı planlıyor.

Verimli enerji çalışmalarının giderek artması ve LED teknolojisinin günden güne gelişmesi ile eski popülerliğini kaybeden T5 ve T8, RoHS (Tehlikeli Maddelerin Yasaklanması Direktifi) direktiflerinde gidilen değişiklikler sonucunda tamamen kullanımdan kalkacak.

alu-extreme-cl-2242

Elektrik ve elektronik ürünlerinde tehlikeli maddelerin kullanımını kısıtlamayı hedefleyen RoHS, artık T5 ve T8 floresan lambalarını sağlıklı bulmuyor.

Cemdağ İle Karbon Ayak İzinizi Azaltın!

Gelişen LED teknolojisi sonucunda verimliliğini kaybeden ve zararlı civa içeren T5 ve T8 floresan lambalar 2023’ün Ağustos ayından itibaren Avrupa’da satılmayacak. Bu duruma karşılık dönüşüm sürecinin destekleyicisi olmayı hedefleyen Cemdağ Aydınlatma, “Dönüşüm Sürecinde Cemdağ Yanında” mottosuyla, aydınlatmada %70’e varan tasarruf sağlamayı amaçlayan bir kampanya başlattı.

extreme-cl-2222

T5 ve T8 floresan kullanan işletmeleri ve tüketicileri, floresan lambalara göre %70’in üzerinde enerji tasarrufu sağlayan LED armatürlerle değiştirmeye teşvik eden Cemdağ Aydınlatma, bu kampanya ile kullanıcıları hem enerji maliyetlerini düşürmeye hem de karbon ayak izini azaltmaya davet ediyor. Cemdağ Aydınlatma kampanya kapsamında eski tip floresan kullanılan tüm endüstriyel tesisler, işletmeler ve fabrikalara ücretsiz keşif ve projelendirme hizmeti verecek.

Dönüşüme hızla ve kafa karışıklığı yaşamadan ayak uydurmak, enerji verimliliğini arttırmak ve daha yaşanabilir bir dünya amacıyla karbon ayak izinizi azaltmak için tek yapmanız gereken Cemdağ Aydınlatma ile iletişime geçmek.