fildisi-sahilleri-fuari-ile-bati-afrikayi-kesfedin

SIBAT – FİLDİŞİ SAHİLLERİ YAPI İNŞAAT FUARI

25 Milyonluk etkileyici nüfusu, modern yoları, kıta ortalamasına göre gayet iyi durumda olan altyapısı ile Fildişi Sahilleri Türk ihracatçısına cazip fırsatlar sunmaya hazır. 2017 IMF verilerine göre %8,95 büyüme oranıyla Batı Afrika’nın en istikrarlı ülkesi konumuna gelen Fildişi Sahilleri, dünyanın en hızlı büyüyen 6. ülkesi konumunda.

13 yıllık süreçte her yıl dış ticaret fazlası veren ülke petrol, doğalgaz, elmasın yanı sıra birçok önemli madene sahip. Bunun yanı sıra dünyanın en büyük kakao üreticisi olan Fildişi sahilleri bu alanda dünya toplam üretiminin %30’una sahip.

Bu önemli gelir kaynaklarının sürüklediği güçlü ekonomisiyle Fildişi Sahilleri, 2020 yılına kadar gelişmekte olan ülkeler statüsünü kazanmaya kararlı.

UEMOA , Batı Afrika Ekonomik ve Parasal Birliği üyesi ülkelerden birisi olan Fildişi Sahilleri, Senegal, Benin, Nijer, Togo, Mali, Gine Bissau ve Burkina Faso ile birlikte aynı para birimini ve aynı pasaportu kullanıyor, gümrüksüz ticaret yaparak 125 milyonluk nüfusu, dünya topraklarının %2,3 ü, dünya nüfusunun %1,6 sını kapsayan dev bir ailenin üyesi konumundadır.

Fildişi Sahilleri’inde Dev Projeler

  • Dünya Bankası İnşaat Raporu verilerine göre Fildişi Sahilleri ‘nin 500.000 konut açığı bulunuyor.
  • 7 ülkeyi birbirine bağlayan Dakar Abidjan otoyol koridoru projesi (13 milyar dolar)
  • Batı Afrika ticaretinin çok önemli bir parçası olacak Abidjan Limanı genişletme projesi (1.2 Milyar dolar)
  • Abidjan Metro projesi
  • Abdijan – Burkina Faso Tren hattı projesi
  • Grand Abidjan konut projesi

Sibat Uluslararası Yapı İnşaat Fuarı 20-22 Haziran  2019 tarihleri arasında  Abidjan , Fildişi Sahilleri’nde gerçekleşecek.

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.