ewe_enerji_tebessum_kahvesi
ewe_enerji_tebessum_kahvesi

Türkiye’nin güçlü enerji şirketlerinden EWE Turkey Holding ve grup şirketi EWE Enerji 20 Mart Dünya Mutluluk Günü ve 21 Mart Down Sendromlular Günü’nde down sendromlu vatandaşları unutmadı.

EWE ailesi, Üsküdar Belediyesi tarafından down sendromlu vatandaşların istihdamına katkı sağlamak için kurulan Tebessüm Kahvesi’ni ziyaret ederek, yanlarında olduklarını hissettirdi.

ewe_enerji_tebessum_kahvesi (3)
tebessüm kahvesi

2007 yılından bu yana Türk ekonomisine katkı sağlamak için çalışmalarına devam eden EWE Turkey Holding ve grup şirketi EWE Enerji, sosyal sorumluluk projelerine imza atmaya devam ediyor.

Mavi kapak kampanyası, Kayseri bölgesindeki okulları için oyuncak toplama, MOPAK Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi doğal gaz dönüşümü gibi projelerle adından söz ettiren EWE Turkey Holding ve grup şirketi EWE Enerji, bu kez down sendromlu vatandaşlar için anlamlı bir ziyarette bulundu.

Aralarında CEO Dr. Frank Quante, COO Hasan Yasir Bora ve CSO Özkan Akyıldız’ın da bulunduğu 70’e yakın EWE çalışanı, down sendromlu vatandaşların istihdamına katkı sağlamak ve yanlarında olduklarını hissettirmek için 19 Mart’ta Tebessüm Kahvesi’ni ziyaret etti.

“Down sendromu bir hastalık değildir”

Down sendromunun bir hastalık değil, genetik bir farklılık olduğunun altını çizen EWE Turkey Holding CEO’su Dr. Frank Quante;

“Toplum olarak down sendromunun bir hastalık değil, genetik farklılık olduğu bilincine sahip olmamız gerekiyor.9 genç down sendromlu vatandaşımız Tebessüm Kahvesi’nde öz güven kazanıyor, iş hayatına hazırlanıyor.

ewe_enerji_tebessum_kahvesi (2)
ewe_enerji_tebessum_kahvesi

Biz de EWE Turkey Holding ve grup şirketi EWE Enerji ailesi olarak, bu vatandaşlarımızın istihdamına katkı sağlama amacıyla yanlarında olduğumuz için çok mutluyuz.Başta böylesi anlamlı bir projeye imza atan Üsküdar Belediyesi olmak üzere, özellikle sosyal sorumluluk projelerinde gösterdiği birlik ve beraberlik için EWE Türkiye ailesine teşekkür etmek istiyorum.

Sosyal sorumluluk bilincimizle tüm sektörlerde örnek teşkil eden bir kuruluş olmak için çalışmaya devam edeceğiz.” diye konuştu. Tebessüm Kahvesi’nde çalışan Özel Eğitim Öğretmeni Şermin Çoban’ın yaptığı konuşmada; Down Sendromlu ve başka engelleri olan tüm vatandaşların topluma ve hayata katılmaları için tüm şirketlerin çaba göstermesini istediklerini belirtirken, EWE ailesine yaptıkları anlamlı ziyaret için teşekkür etti.

Down sendromlu vatandaşların istihdamına katkı sağlanıyor

Üsküdar Belediyesi’nin desteğiyle 21 Mart 2016 tarihinde açılan Tebessüm Kahvesi, down sendromlu vatandaşların istihdamına katkı sağlamak ve öz güven sahibi, üretime ve toplumsal yaşama tam katılım sağlayan bireyler olarak yetiştirmek için çalışıyor. Tebessüm Kahvesi’nde 5’er kişilik 2 vardiya şeklinde çalışan down sendromlu vatandaşlara bu süreçte Özel Eğitim Öğretmeni, İşletme Müdürü, 4 yardımcı personel ve 1 kasiyer eşlik ediyor.

EWE Turkey Holding Hakkında:

Almanya’nın en büyük enerji şirketlerinden biri olan EWE AG, 2007 yılında girdiği Türkiye pazarındaki faaliyetlerini yüzde 100 iştiraki olduğu EWE Turkey Holding çatısı altında sürdürmektedir.

EWE Turkey Holding, Türkiye’nin üçüncü büyük doğal gaz dağıtım şirketi Bursagaz’ın ve Kayseri’deki bölgesel doğal gaz dağıtım şirketi Kayserigaz’ın çoğunluk hissedarıdır. EWE, Türkiye’de özel doğal gaz toptan satış şirketleri arasında lider konumunda olan EWE Enerji ile birlikte ülke genelinde serbest tüketicilere doğal gaz ve elektrik tedariği hizmetleri sunmaktadır.

EWE Turkey Holding’in diğer bir iştiraki olan ve 2012 yılında faaliyetlerine başlayan Enervis ise; enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji alanlarında ölçüm, etüt, danışmanlık, proje, uygulama ve eğitim hizmetleri konularında faaliyet göstermektedir.

EWE Turkey Holding, 2016 yılı başında bireysel ve kurumsal müşterilerine internet, telefon ve bulut hizmeti sunarak 200.000’i aşkın abonesine hizmet veren Millenicom’u satın alarak telekomünikasyon pazarında da faaliyet göstermeye başlamıştır.

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.