Genel Yayın Yönetmeni Nurşah SUNAY
Genel Yayın Yönetmeni Nurşah SUNAY

Bir ürüne sahip olmak o ürünü kolayca satacağınız anlamına gelmiyor. Ticaretin ve satışın temelinde pazarlama ve reklam faaliyetleri vardır.

Reklam ve pazarlama üreticinin pazara sunduğu malın satılmasını sağlamak, satışı devam eden malın pazar tarafından var olan talebini arttırmak için yapıldığı gibi, işletmenin saygınlığını kazanmak, imajını doğrulamak, var olan imaj değişikliğini duyurmak, piyasaya egemen olmak ve işletmenin prestijini arttırmak için de yapılmaktadır.

Hedef kitlenin ihtiyaçlarını doğru saptayan ve bu ihtiyaçları doğru analiz edebilen reklamlar hedef kitleye ulaşarak tüketici ile marka arasında daha uzun soluklu ilişkiler kurmaktadır. Bir gazete ya da dergide yer alan reklamın büyüklüğü arttıkça, algılanma olasılığı artmaktadır. Bunun yanı sıra mesajın tekrarlanması da, mesajın algılanma şansını arttıracaktır.

İyi Bir Reklam Nasıl Olmalıdır?

  • Net ve anlaşılır olmalıdır.
  • Tüketicinin zihninde yer edecek şekilde hazırlanmalıdır.
  • Ürün, özendirici ve istek uyandırıcı şekilde gösterilmelidir.
  • Şaşırtıcı olmalıdır.
  • Tüketicide hissettirmek istenilen duygunun üzerine yoğunlaşılmalıdır.
  • En önemlisi inandırıcı olmalıdır. Tüketici ürünün anlatılan özelliklere sahip olduğuna güvenmelidir.
1983 İstanbul doğumlu olan Nurşah Sunay aslen Of’ludur 🙂 Elektrik Aydınlatma sektöründe reklam satışı, marka danışmanlığı, sektörel fuar hizmetlerine kadar olan tüm Satış-Pazarlama birikimini, 2010 yılında kurduğu Sektörüm Elektrik Aydınlatma Dijital Dergisi’ne taşıyarak sektöre önemli katkı sunan bir medya organı oluşturmuştur. Farklı disiplinlerde bilgi edinmeyi kişisel ilgi alanı olarak benimsemiş; Ekonomi alanında Sermaye Piyasası ve Menkul Kıymetler Borsası, Dinler Tarihi alanında İlahiyat ve Gazetecilik alanında Yeni Medya lisans ve ön lisans eğitimlerini tamamlamıştır. Evli ve 4 çocuk annesi olan Nurşah Sunay, tüm mesleki faaliyetlerini, Sektörüm Dergisi’nin Dijital Medya Direktörlüğünü de üstlenen eşi Serdar Sunay ile birlikte yönetmektedir.