erkan-özkan-esis-power

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Tuzla Organize Sanayi bölgesindeki 3500 m2 alandaki yeni yerinde hizmet vermeye başlayan sektörün uzman kuruluşlarında Esis Power yenilikçi ürünlerini pazara sunmaya hazırlanıyor.

2000 yılında 4 Mühendis tarafından kurulan Esis Power güç elektroniği konusunda ki Ar-Ge’si ve bilgi birikimini son teknoloji ürünlerine yansıtıyor.

Firma ups,redresör,invertör, solar invertör, frekans konvertörü  ve bir çok özel tasarım üretimi ile sektöründe ilklerin arasında yer alıyor. Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından tescil edilen “Ar-Ge Merkezi” unvanını alan firma İstanbul Tuzla Organize Sanayi bölgesindeki 3500 m2 alandaki yeni donanımlı fabrikasında teknolojinin yeni imkanlarıyla faaliyetlerini sürdürüyor.

Geçtiğimiz yıl Esis Power Pazarlama ve Satış Direktörlüğü görevini üstlenen Erkan ÖZKAN firması ve faaliyetleri hakkında şunları söylüyor;

Esis Power bundan 18 yıl önce İstanbul merkezli olarak kurulmuştur. Güç elektroniği alanında üretimlerine başlamış ve son dönemlerde de “Yenilenebilir Enerji” alanında yeni ürünler tasarlamıştır. Özellikle “Güneş Enerjisi” sektörüne yönelik solar invertör ürünleri ile adını duyurmaya başlayan firmamız buna paralel olarak elektrikli araçlar için şarj istasyonu ürünlerini de yakın bir zamanda pazara sunacaktır.

Firmamız bugüne kadar birçok teknolojik ürün geliştirmiş ve ürettiği tüm ürünleri için gerekli tüm patentlerini almıştır.

Bildiğiniz üzere geçen yıl Ar-Ge merkezi olduk, böylece hem akademik çevrelerle beraber teknolojik araştırmalarımız artacak hem de ürünlerimizin kalitesini perçinlemiş olacağız. Ar-Ge merkezi olmamızın getirdiği avantajları hem ürünlerimize yansıtacak hem de farklı projeleri geliştirme imkânı bulacağız.Erkan ÖZKAN

Uzman kadrosuyla Türkiye’de 5000’in üzerinde müşteriye ulaşan firmamız, dünya genelinde ise 50’ye yakın ülkeye satış yapmaktadır.

İstanbul merkezli Teknik Servis Bölümü ve Türkiye’nin yedi bölgesindeki çözüm ortakları hizmet veren firmamızın önemli müşterileri arasında Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), Karayolları Genel Müdürlüğü, TCDD gibi kamu kuruluşları, ABB ve SIEMENS yer almaktadır.

Satışlarımızın %30’na yakın bir gelirini ise ihracatımız oluşmaktadır.

Erkan ÖZKAN son olarak şunları söylüyor;

İstanbul Tuzla’da ki yeni ve donanımlı fabrikasında teknolojinin bütün imkanlarını kullanan Esis Power Ülke sanayisine ve ekonomisine hem katkı sağlayacak hem de teknolojinin gelişmesine yardımcı olacak.