Enerji İşbirlikleri İçin İstanbul..

Enerji İşbirlikleri İçin İstanbul’da İlk Kez Diplomatik Alan Kurulacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı desteğiyle düzenlenen Türkiye’nin en büyük enerji fuarı ICCI Powered by Power-Gen, 2018’de kapılarını iki önemli yenilikle açacak.

2 – 4 Mayıs 2018 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek fuarda Türkiye’deki yabancı konsoloslukların katılımıyla ilk kez Diplomatik Alan kurulacak.

İlk kez düzenlenecek Generation X programında ise, enerji sektörünün gelecekteki liderleri bugünün liderleriyle buluşacak. 200’e yakın katılımcı firma ve 14 bine yakın ziyaretçiyi ağırlayacak fuarda 200’den fazla İkili İş Görüşmesi yapılması bekleniyor. Türkiye enerji sektörünün Oscar’ları olarak bilinen ICCI Enerji Ödülleri ise 2018’de yedinci kez sahiplerini bulacak.

Türkiye’nin en büyük enerji fuarı ICCI Powered by Power-Gen, 2018’de bir “ilk”e imza atarak konsoloslukların katılımıyla Diplomatik Alan kuracak.

Diplomatik Alan ile Türkiye’nin yabancı ülkelerle arasındaki enerji işbirliklerinin güçlendirilmesi ve artırılması amaçlanıyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı desteğiyle 2 – 4 Mayıs 2018 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek ICCI Powered by Power-Gen (Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı) 14 bine yakın ziyaretçi bekliyor.

200’e yakın firmanın katılacağı fuarda, Başta Brezilya, Hindistan, İran, Japonya, Kore ve Yunanistan olmak üzere pek çok yabancı konsolosluk Ticari Organizasyon Birimleri ile Diplomatik Alan’da olacak.

Enerji Sektörünün Avrasya’daki En Büyük Buluşma Noktası

Deutsche Messe ve Penwell International ortaklığıyla daha da güçlenen fuarın enerji sektörünün Avrasya’daki en önemli buluşma noktası olduğunu vurgulayan Sektörel Fuarcılık Genel Müdürü Feraye Gürel şunları söyledi:

“Enerji talebindeki artış, ileri teknolojili enerji yatırımlarına ihtiyacı artırıyor.

Son dönemde firmaların yatırım finansmanı temininde artan imkânlar da bu alanda bir hareketliliği beraberinde getiriyor. ICCI Powered by Power-Gen, Türkiye’de bu konuların geniş çaplı şekilde ele alınabildiği en güçlü platform. Aynı zamanda konferans ve ikili iş görüşmelerinin bir arada yer aldığı Türkiye’nin tek etkinliği.”

Enerjinin Uluslararası Aktörleri 2 Günde 200 Toplantı Yapıyor

İkili İş Görüşmeleri alanında ise fuar katılımcıları, tüm dünyadan katılımcılarla bir araya gelme fırsatı bulacak. Geçen yıl Almanya, İran, Çin, Rusya, Tunus, Fransa, Hollanda, İsrail, İtalya, Nijerya, Pakistan, Bulgaristan, Kanada, Irak, Sırbistan ve Suudi Arabistan’dan katılımcıların 200’den fazla toplantı yaptığı İkili Görüşme Alanı’nın 2018’de yoğunluğunu artırması bekleniyor.

Generation X Sektörün Gelecekteki Liderlerini Buluşturacak

ICCI Powered by POWER-GEN kapsamında ilk kez düzenlenecek Generation X programının enerji sektörünün gelecekteki liderleri olacak üniversite öğrencilerini bir araya getireceğini belirten Gürel şunları ifade etti:

“Enerji sektörünün gelişimi, alternatif enerji kaynakları, enerjinin üretim, iletim ve dağıtımındaki çevreci yaklaşımlar dünyamızın geleceğini belirleyecek. Geleceği konuşuyorsak mutlaka gençleri de işin içine katmalıyız. Bu yıl ilk kez düzenleyeceğimiz ‘Generation X’ programına katılacak üniversite öğrencileri, sektör liderlerini dinleyip onlarla fikirlerini doğrudan paylaşma imkanı bulacak.”

Enerji Sektörü Ödül Için Yarışacak

Türkiye enerji sektörünün Oscar’ları olarak bilinen ICCI Enerji Ödülleri Töreni’nin yedincisi 2 Mayıs 2018 tarihinde İstanbul WOW Convention Center’da düzenlenecek. ICCI Enerji Ödüllerini, enerji sektörüne verilen hizmetleri ve yapılan katkıları desteklemek amacıyla düzenlediklerini belirten Gürel şöyle konuştu:

“Türkiye’nin gelişim programı içinde enerji, stratejik öneme sahip bir sektör ve bu alanda yapılan tüm yenilikçi çalışmaları destekliyoruz.  ICCI Enerji Ödülleri’nin bir diğer misyonu, uzun vadede yapılacak projeleri ve hizmetleri de teşvik etmek.  Benzer şekilde, yenilenebilir enerji alanında yapılan yatırımları desteklemeye de büyük önem veriyoruz.”

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.