Gazanfer Sanlıtop Mekatronik bünyesinde Türkiye’de dağıtımı yapılan Finder röleler ile ilgili bir ilke daha imza atıldı: Artık Finder rölelere ait teknik kataloglara Türkçe olarak ulaşmak mümkün…

2010 yılı başında Gazanfer Sanlıtop Mekatronik Ürünler Pazarlama A.Ş. ile yetkili kanal dağıtım partneri olarak işbirliğine giden dünyanın önde gelen röle imalatçısı Finder bünyesindeki tüm ürünlerin artık Türkçe kataloglarına ulaşmak mümkün olabilecek…

Şirket yetkililerinden Ticaret Direktörü Bilgin Karagözoğlu, endüstriyel tip röle piyasasının dünyadaki en önemli yönlendiricilerinden Finder S.p.A.’nın ürünlerinin fiyat anlamında alıcısı ve kullanıcısının zaten bedelini bilerek ve ödeyerek aldığı bir yapıda, kalitesi ve güvenilirliği ile pazarlandığını ve kabul gördüğünü belirterek başladığı sözlerini şöyle sürdürdü.

Gazanfer Sanlıtop Mekatronik olarak, güçlü ve müşteri odaklı iş yaklaşımlarımız, inovasyon dolu gayretlerimiz, her türlü ihtiyaca cevap verebilecek oranda sahip olduğumuz tecrübelerimiz sonucu Türkiye’de bir ilke daha imza atmayı başardık.

Finder firması kuruluşundan beridir tüm ürünlerini en üst sınıf ve kalitede imal etmektedir. Dünyada 120’den fazla ülkede aktif şekilde pazarlaması devam eden Finder ürünlerin 8-9 farklı dilde tercümeleri firmanın resmi sitesinde yer almaktaydı.

Finder ürünlerinin teknik üstünlüklerini kendi dilimizde Türkçe olarak piyasa ile paylaşmak fikri de zaten hep aklımızın bir köşesinde yer alıyordu. 2010’un ikinci 6 aylık dönemindeki yoğun bir çalışmadan sonra bu artık mümkün olmaya başladı…

win eurasia 2018 sektörüm dergisi gsmu standı

Aralık 2010 itibariyle tüm Finder endüstriyel tip röle modellerine ait katalogların Türkçe tercümeleri bitti. Ancak son tashihler, redüksiyonlar ve revizyonlar yapılmaya devam ettiği için, mühendis ve teknisyen tüm iç piyasa kullanıcılarının ve yetkili bayilerimizin daha fazla gecikmeden bu büyük imkandan faydalanabilmeleri adına, model bazında kademeli bir şekilde Türkçe katalogları piyasayla paylaşmaya karar verdik.

PCB röle

İlk etapta Türkiye piyasasında yoğun talep gören endüstriyel tip PCB röle modellerine (40, 41, 43, 44, 45, 55, 56, 60 serisi rölelere) ait Türkçe katalogları, 1 Aralık 2010 tarihi itibariyle firmamızdan elektronik ortamda isteyen herkese göndermeye ve ayrıca da Finder’in internet sitesinde yayımlatmaya başladık.

Türkiye’de bir ilk olan bu çalışmanın tüm son kullanıcılara, mühendislere, teknisyenlere, ticaret erbabına ve sektöre hayırlı ve faydalı olmasını diliyoruz…” Şirket yetkililerinin verdiği açıklamada, Türkçe kataloglara firma merkezinden veya yetkili bayiler aracılığıyla ulaşılabildiği gibi, Finder’in internet sitesi olan www.findernet.com ‘dan da ulaşılabileceği belirtildi.

PCB röleler, endüstriyel röleler, röle arayüz modüller

Sitenin ön sayfasında sol sütunda yer alan “Products (Ürünler)” tuşuna basılarak gidilen sayfada, orta sütunda yer alan “P.C.B. Relays, Industrial Relays, Relays Interface Modules (PCB röleler, endüstriyel röleler, röle arayüz modülleri)” tuşuna basılması halinde, orta sütunda çıkan ürün listesindeki herhangi bir ürünün sağında yer alan “Download PDF” düğmesine basılmasıyla o modelin mevcut tüm dillerdeki kataloglarına ulaşılabiliyor.

Bu şekilde ulaşılan listede sonu “TR” ile biten dosyadan o modele ait Türkçe versiyon katalog indirilebiliyor. Finder’in internet sitesinde yer alan bir diğer önemli bölümde, dünyadaki diğer imalatçılara ait herhangi mevcut bir model ve tip rölenin Finder üretimi muadilini otomatik olarak veren bölümdür.

Bu kısımdan faydalanmak için, sitenin ön sayfasında sol sütunda yer alan “Search (Arama)” tuşuna basılarak girilen sayfada, orta sütunda yer alan “Cross reference:” başlığı altında bulunan iki kutucuktan seçim yapmak gerekiyor.

Önce “Choose Competitor’s Brand (Rakip Markayı Seçiniz)” kutusuna tıklayarak çıkan markalardan birini seçmek ve daha sonrada “Choose Reference (Rakibin Modelini Seçiniz)” kutusuna tıklayarak ilk kutuda seçilen markanın modellerinden birini seçmek suretiyle, seçilen marka ve modelin Finder’de karşılık gelen model(ler)ine ulaşmak mümkün oluyor.

Tüm Finder ürünleri ile ilgili olarak, Gazanfer Sanlıtop Mekatronik Ürünler Pazarlama A.Ş. (Tel: +212.549.25.68 / info@gazanfersanlitop.com) pazarlama, satış ve teknik destek birimlerine danışılabilir. FINDER S.p.A. kimdir?

Finder S.p.A. 1954 kuruluşlu bir İtalyan firmasıdır. Endüstriyel ve otomasyon serisi röleler ve soketler, ev ve bina otomasyonuna uygun röleler ve benzerlerini üretmektedir. 10,000 çeşitten fazla üretimiyle konusunda dünyanın önde gelen imalatçılarından olan Finder S.p.A. yarım yüzyılı aşan sektör tecrübesiyle konusundaki liderliğini devam ettiriyor.

Step röle’yi dünyada patentli olarak ilk geliştiren ve üreten firma, son dönemde özellikle ev ve bina otomasyonunda kullanılan röleler ile ilgili atılım gerçekleştirdi ve endüstriyel/otomasyon serisi röleler ve soketlerdeki liderliğini güçlendirdi.

Bugün el değmeden tam otomasyon ile üretimlerinin tamamını Avrupa’da gerçekleştiren Finder 120’yi aşkın ülkede kendi ofisleri veya güçlü partnerleri ile son kullanıcıya ulaşmaktadır.

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.