Endüstriyel Aydınlanma Devrimi Başladı

LED bazlı aydınlatma armatürleri hızlı bir şekilde klasik aydınlatma ürünlerinin yerini almaya başladığında, en hızlı değişim endüstriyel uygulamalarda gözlendi. Küçüğünden büyüğüne bütün sanayi kuruluşları ülkenin üreten ve üretirken değer katan, ekonominin en önemli yapı taşlarıdır.

Birçok sanayi kuruluşu yatırımlarından maksimum verimi almak için 2–3 vardiya çalışır. Bu da bir tak ön maliyetlerin paralel olarak artışını tetikler.

Endüstri kuruluşlarındaki yüksek enerji maliyetlerinin yanı sıra işletmelerin aydınlatma maliyetlerinin bu paydaki yüksek oranı, işletmeleri hızla günümüzün en verimli ışık kaynağını üreten LED bazlı armatürlere yöneltti.

LED bazlı aydınlatma armatürlerinin, endüstriyel aydınlatmada kullanılan klasik aydınlatma ürünlerinin yerini son hızla almaya başladığı günümüzde, genel aydınlatmaları için LED uygulamaları tercih eden endüstri kuruluşları aydınlatma maliyetlerinde %80’e varan tasarruf sağlayabiliyor.

Endüstriyel aydınlanma devrimine öncü olan birçok işletmenin yaptıkları yatırım geri dönüş süresini tamamlamış olup, artık yaptıkları yatırımlardan kazanç sağlamaya çoktan başladılar.

Değişimin başlıca sebeplerinin arasında aydınlatmanın yol açtığı ve her yıl gelen düzenli zamlarla artan enerji maliyetleri, bakım maliyetleri, is gücü maliyetleri, atık maliyetleri, iklimlendirme maliyetleri vb. maliyetlerin olduğunu söyleyebiliriz.

Konvensiyonel aydınlatma armatürlerinin yeni nesil LED teknolojisine göre çevreye ve doğaya verdiği zararı da göz önünde bulundurursak, bunun da işletmelere sosyal sorumluluk yüklediğini söylemek mümkün.

Diğer önemli bir konu ise görüş koşulları, homojen dağılım, doğru parlaklık, renk ve kontrast dengesinin sağlanarak sağlıklı ve güvenli çalışma ortamlarının yaratılmasıdır.

Lightmaster markası LED bazlı aydınlatma armatürlerinde sizlere yüksek verimli aydınlatma çözümleri sağlamakla kalmayıp, en verimli aydınlatma için sizlere proje ve danışmanlık hizmeti de vermektedir.

Lightmaster marka armatürlerle yaklaşık %80’e varan tasarruf ile yapacağınız yatırımın iki yıldan kısa bir süre içinde geri dönüşünü, üç yıl firma garantisi ile sağlarsınız. Ürünlerin 12 saatlik kullanımda 14 yıl, 24 saatlik kullanımda yaklaşık 7 yıl ekonomik ömrünün olacağını ön görerek LED teknolojisinin sağladığı çevreci ve huzurlu ışığa ulaşmanız mümkün.

Saver Premium HB

5 yıla varan ürün garantisi
Modüler yapı
IP66 sınıfı koruma
100+ lm/W armatür verimliliği
L70 standardına göre 70.000 saat üzeri ömür
Özel tasarım soğutma sistemi
Patentli %92 optik verimli özel tasarım lens
Farklı optik seçenekleri
IESNA-79-08 standardına göre fotometrik ölçümler
Farklı bağlantı seçenekleri
Sensör, dimleme, armatürler arası kablosuz iletişim özellikleri
1-10V, DALI otomasyon entegrasyonu
Acil durum modu

Sektörüm Dergisi aylık yayımlanan ,Google News, Google Gazetelik-Dergilik, Bundle Haber Uygulaması, Turkcell Dergilik ve diğer tüm dijital mecralarda ve sosyal medya kanallarımızda, eş zamanlı olarak Elektrik, Aydınlatma, Enerji, Güvenlik ve Otomasyon sistemleri sektörlerinde ihtisaslaşmış, Türkiye'nin en güçlü yayın sağlayıcı basılı yayın ve dijital dergisidir. Ulusal ve Uluslararası arenada seçkin okur kitlesine en geniş haber içeriğini sunar. 2020 mart ayından beri sadece dijital olarak devam eden sektörüm dergisi sıfır karbon bir firmadır.